728 x 90

یک فوق تخصص آی سی یو: اگر توزیع واکسن به تعویق نمی‌افتاد، این تعداد کادر درمانی و مردم عادی را از دست نمی‌دادیم

واکسن کرونا
واکسن کرونا

پیآمد تعلل مجرمانه رژیم آخوندی در تهیه واکسن کرونا

یک فوق متخصص آی سی یو:

اگر توزیع واکسن به تعویق نمی‌افتاد،

این تعداد کادر درمانی و مردم عادی را از دست نمی‌دادیم

با وجود آن که از ابتدا گفتیم به واکسن کرونا نیاز داریم

و شاهد مرگ افراد بودیم، اما واکسن تهیه نشد

 

خبرگزاری حکومتی ایلنا روز ۶ دی۱۳۹۹ نوشت: «محمدرضا هاشمیان فوق تخصص آی.سی.یو بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید: با وجود آن که جزو کشورهایی بودیم که شیوع کرونا را از همان اول داشتیم، اما توزیع واکسن به تأخیر افتاده، در صورتی که اگر این موضوع به تعویق نمی‌افتاد، این تعداد از کادر درمان و مردم عادی را از دست نمی‌دادیم.

با وجود آن که از ابتدا گفتیم به واکسن کرونا نیاز داریم و شاهد مرگ افراد بودیم، اما واکسن تهیه نشد، در صورتی که در کشورهای اطراف مثل عراق و ترکیه هم واکسن را تهیه کردند و به مردمشان تزریق می‌کنند، این به یک برنامه‌ریزی مشخص نیاز دارد که در کشور ما انجام نشده است».

این فوق تخصص آی.سی.یو افزود: «ما نسبت به این رویکرد وزارت بهداشت بسیار معترض هستیم و متأسفانه هیچ جواب علمی هم به ما داده نمی‌شود، توجه داشته باشید که مراحل تولید داخلی واکسن با دارو فرق می‌کند و برای واکسن حتماً باید از سازمان جهانی بهداشت مجوز گرفته شود و کشورهایی مثل چین که آن‌قدر در ساخت واکسن پیشرو بودند، زمان زیادی برد تا مجوزها را از سازمان جهانی بهداشت بگیرند و در واقع به این دلیل ما سؤال می‌کنیم که چه کسی در کشور مسئولیت مرگ و میرها را از زمانی که واکسن کرونا در دسترس کشورهای جهان قرار گرفته، قبول می‌کند؟ چون مجوز گرفتن برای واکسن هم زمان زیادی را می‌گیرد». (خبرگزاری ایلنا: ۶دی)