728 x 90

فعالیت‌های تروریستی و شرارت‌های رژیم ایران در کشورها

نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا
نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا

نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا روز پنجشنبه اول خرداد ماه در سایت خود نوشت: اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد رژیم ایران و حزب‌الله در سالهای اخیر درصدد بوده‌اند شبکه‌یی در آمریکا و اروپای غربی برای جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی و نفوذ در گروه‌های مخالف ایجاد کنند. ۲نفر در ۲۰۰۳ در آمریکا که در ابتدا مصونیت دیپلماتیک داشتند ۱۶سال بعد اعتراف کردند که مأمور حکومت ایران بوده‌اند. آنها متهم به کار شناسایی روی اماکن یهودی در شیکاگو و اعضای یک اپوزیسیون ایران شدند.

از سوی دیگر خوان گوایدو، رئیس پارلمان و رهبر مخالفان دولت ونزوئلا از مراودات رژیم آخوندی با دولت مادورو ابراز نگرانی کرد و گفت: «نفتکش‌های حامل سوخت از سوی ایران اکنون در حال حرکت به سمت ونزوئلا هستند و احتمالاً در روزهای آینده به مقصد خواهند رسید. ما به‌دلیل این اقدام و حضور رژیم ایران در خاک ونزوئلا، برای امنیت مردم ونزوئلا و آمریکای لاتین نگران هستیم».

همزمان، وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی خبر داد: دولت دونالد ترامپ در حال ارزیابی تحریم‌های جدید و دیگر اقدامات قانونی به‌منظور مسدود کردن صادرات نفت ایران به ونزوئلا است.

هم‌چنین مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در مورد جدیدترین تحریم‌های این کشور علیه رژیم آخوندی که روز چهارشنبه ۳۱اردیبهشت اعمال شد، اعلام کرد: این تحریم‌ها به موجب مجوزهای مربوط به حقوق‌بشر صورت گرفته و آمریکا در کنار مردم ایران خواهد ایستاد.