728 x 90

فری بیکن: تحریم‌های بیشتر علیه رژیم ایران در دقایق آخر دولت ترامپ

تحریمهای رژیم ایران
تحریمهای رژیم ایران

واشنگتن فری‌بیکن روز ۲۵دی گزارش داد: دولت ترامپ در آخرین دقایق برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه رژیم ایران تلاش می‌کند. بنا به این گزارش یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: «تحریم‌های بیشتری در راه است که احتمالاً در روزهای آینده اعلام خواهد شد».
یک سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: «هدف از تحریمها محروم ساختن ر‌ژیم ایران از پول و منابعی است که برای تأمین مالی فعالیت‌های شرورانه‌اش نیاز دارد».
جاناتان شنزر یک مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: «دولت بایدن خواهان برداشتن تمامی تحریم‌ها با فوریت نیستند».

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه۲۴دی۹۹، نام ۳فرد و ۱۶نهاد را بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ در رابطه با مقابله با تروریسم رژیم ایران به لیست تحریمهای خود افزود.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، دربارهٔ تحریم روز چهارشنبه ۲۴ دی نهادهای رژیم گفت: «این نهادها رهبران رژیم ایران را قادر می‌سازند تا یک سیستم فاسد مالکیت بر بخشهای وسیعی از اقتصاد ایران را حفظ کنند. آمریکا با هدف قرار دادن نهادها و افرادی که ثروت خود را افزایش می‌دهند در حالی‌که ادعا می‌کنند که به مردم ایران کمک می‌کنند، ادامه خواهد داد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی درباره تحریم‌های آمریکا علیه رژیم آخوندی روز سه‌شنبه ۱۶دی گفت: «ایالات متحده به اِعمال قاطعانه تحریم‌ها علیه رژیم ایران، ناقضان تحریم‌ها، و کسانی که رژیم را قادر می‌کنند دستور کار شریرانه‌اش در سرکوب و تروریسم را تأمین مالی و اجرا کند، ادامه خواهد داد».

در این بیانیه آمده است «بخش فلزات رژیم ایران یک منبع درآمد برای رژیم ایران است که برای رهبران فاسد آن تولید ثروت می‌کند و به تأمین مالی طیف گسترده‌یی از فعالیت‌های شرورانه از جمله حمایت از گروه‌های تروریستی، گسترش سلاحهای کشتار جمعی، و نقض حقوق‌بشر در داخل و خارج از آن کشور می‌پردازد».