728 x 90

فرو نشست بحران خاموش زمین

فرو نشست هراس آور زمین در یزد
فرو نشست هراس آور زمین در یزد

خبرگزاری حکومتی ایمنا ۱۶شهریور با عنوان «فرو نشست، بحران خاموش زمین» نوشت‌: کارشناسان و پژوهشگران اذعان دارند؛ که امروز دامنه آثار فرو نشست زمین از دشت‌های ایران عبور کرده است و اکنون در بیشتر شهرهای کشور می‌توان آثار آن را دید؛ حتی در استانهایی مانند تهران، اصفهان، گیلان و مازندران هم آثار فرو نشست زمین قابل مشاهده است.

هم‌چنین کارشناسان حکومتی هشدار می‌دهند که در سال۱۴۰۱ مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی گزارش مطالعاتی با هدف ارائه راه‌کارهای اجرایی کاهش خطرات فرو نشست زمین در محدوده‌های سکونت‌گاهی اصفهان ارائه کرد که با توجه به طرح موضوع در جلسات ستاد مدیریت بحران استان و به‌منظور پیشگیری از آثار مخرب و جلوگیری از بروز خسارات فرو نشست زمین که به‌عنوان یک ابر چالش تهدیدکننده جدی برای اصفهان، نیاز است ضمن توجه ملی برای کنترل و مقابله این پدیده اقدامات لازم توسط بخش‌های اجرایی در اسرع وقت در استان به اجرایی شود.

- فرو نشست زمین در ایران اشغال شده، «۱۰۰برابر بیش‌تر از استاندارد جهانی و یک رکورد هراس‌آور»

- فرو نشست زمین در ایران اشغال شده، «۱۰۰برابر بیش‌تر از استاندارد جهانی و یک رکورد هراس‌آور»

کاربران شبکه‌های اجتماعی روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه تصاویر و فیلم‌هایی از فرو نشست زمین در محور زارچ به یزد منتشر کردند که نشان می‌دهند چگونه یک حفره بزرگ در میان جاده ایجاد شده است. بر اساس گزارشهای منتشر شده، این فرو نشست زمین به‌دلیل از بین بردن منابع آب زیرزمینی توسط فرقه ویرانگر جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است.

حکومت سراپا فساد آخوندها از فوران خشم مردم به ستوه آمده گریزی ندارد. صورت مسأله بحران آب و جوانب مختلف آن و بی‌علاجی آن در نظام فاسد آخوندها سالهاست که روی میز است. در این باره در بیانیهٔ سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت  آمده است: «فرو نشست زمین، زلزلهٔ خاموش و بمب ساعتی متروکه شدن شهرهاست. مسألهٔ فرو نشست زمین که در پیوند تنگاتنگ با بحران آب است، موجودیت شهرهایی از ۲۹استان را تهدید می‌کند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c742868e-2fc9-486a-8000-d3e79c9e7026"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات