728 x 90

فرمانده سنتکام: ما باید حوثی‌ها را در فضای اطلاعاتی منزوی کنیم و هزینه‌هایی را به ایران تحمیل کنیم

ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده سنتکام
ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده سنتکام

ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده مرکزی آمریکا، سنتکام، روز پنجشنبه دوم فروردین در نشست با اعضا کمیته خدمات مسلح کنگره آمریکا گفت: «ما باید حوثیها را در فضای اطلاعاتی منزوی و هزینه‌هایی را به ایران تحمیل کنیم».
وی در سخنان خود در این نشست با اشاره به ناکافی بودن حملات نیروهای ائتلاف به شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران اضافه کرد: «ما باید تلاش‌های بین‌المللی را برای بازرسی کشتی‌هایی که به بندر حدیده (تحت کنترل حوثی‌ها) می‌روند، افزایش دهیم. تنها دو کشتی حامل تسلیحات کافی است تا اکثر تجهیزاتی را که ما تاکنون از حوثی‌ها منهدم کرده‌ایم، دوباره تأمین کنند. ما باید حوثیها را در فضای اطلاعاتی منزوی و هزینه‌هایی را به ایران تحمیل کنیم».
ژنرال مایکل کوریلا هم‌چنان با اشاره به گسترش روابط رژیم ایران با چین و روسیه و نقش مخرب این رژیم در جنگ اوکراین اضافه کرد: «ما شاهدیم که ایران به چین متکی است و روسیه در جنگ اوکراین به ایران اتکا دارد. ایران ۹۰درصد نفت خود را به‌رغم تحریم‌های آمریکا به چین می‌فروشد. بنابراین در واقع، چین از رفتار خرابکارانه و بدخواهانه ایران در منطقه حمایت مالی می‌کند».
این سخنان در حالی بیان شد که روز چهارشنبه مقام‌های نظامی و دفاعی آمریکا نگرانی فزاینده خود از شکل‌گیری «محور شرارت نوین» در جهان و نقش رژیم ایران در آنرا ابراز کردند.


دریا سالار جان آکیلینو، فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه اقیانوس هند و آرام روز چهارشنبه اول فروردین در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی پیرامون تنشها در جهان با ابراز نگرانی پیرامون شکل‌گیری محور شرارت نوین در جهان گفت: «با نشانه‌هایی از گسترش همکاری کره شمالی و جمهوری اسلامی، از آنجایی که هر دو کشور به‌دنبال تأمین تسلیحات روسیه برای جنگ در اوکراین هستند، این همکاری باید برای کل جهان نگران‌کننده باشد».
وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد «چین، روسیه، کره شمالی و جمهوری اسلامی» با ایجاد روابط قدرتمند‌تر میان خود، تلاش کنند اتحاد غرب را به چالش کشیده و توازن قدرت را در صحنه جهانی تغییر دهند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/83b016b7-b511-48ff-b7ae-72e698239643"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات