728 x 90

فرانسه سرکوب خشونت‌آمیز تظاهرات در ایران را محکوم کرد

قیام سراسری مردم ایران در ۱۴۰۱
قیام سراسری مردم ایران در ۱۴۰۱

خبرگزاری فرانسه روز ۴مهرماه گزارش داد پاریس سرکوب خشونت آمیز تظاهرات در ایران را محکوم کرد.

دولت فرانسه روز دوشنبه سرکوب تظاهرات توسط مقامات رژیم ایران را که به‌دلیل مرگ یک زن جوان پس از دستگیری توسط پلیس اخلاق آغاز شد، محکوم کرد.
وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد: «این سرکوب خشونت‌آمیز در روزهای اخیر منجر به کشته شدن چند ده نفر از تظاهر کنندگان شده است».

وزارت‌خارجه فرانسه افزود: پاریس با شرکای اروپایی خود گزینه‌های موجود در پاسخ به این نقض گسترده جدید حقوق زنان و حقوق‌بشر در ایران را بررسی می‌کند.

 

در همین روز آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان در واکنش به سرکوب گسترده اعتراضها در ایران گفت: «ما اکنون در اتحادیه اروپا خیلی سریع باید درباره اقدام‌های بعدی صحبت کنیم که به نظر من، شامل تحریم مقام‌های مسئول [در ایران] هم می‌شود».

وزیر خارجه آلمان هم‌چنین تأکید کرد که وضعیت حقوق زنان، شاخصی از وضعیت کل جامعه است و اگر زنان در امنیت نباشند، هیچ‌کس در امنیت نخواهد بود.

این موضع آنالنا بربوک ساعاتی بعد از آن اعلام شد که سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان، از احضار سفیر رژیم ایران در برلین خبر داد.

بربوک و بسیاری از دیگر مقام‌های عالی‌رتبه در دولت آلمان طی روزهای گذشته مواضع شفافی در محکومیت مرگ مهسا امینی و سرکوب اعتراضها در ایران اتخاذ کرده‌اند.

اولاف شولتس صدراعظم آلمان یکی از نخستین رهبران اروپایی بود که در بیان همدردی با مردم ایران به‌دنبال مرگ مهسا (ژینا) امینی در بازداشتگاه گشت موسوم به ارشاد در تهران، سران رژیم ایران را به تغییر رویه خود فراخوانده بود.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/18a3b53d-b148-4925-bd3f-695b4d1bb141"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات