728 x 90

فراخوان عفو بین‌الملل برای آزادی فوری و بدون قید و شرط فرهاد میثمی

زندانی سیاسی فرهاد میثمی
زندانی سیاسی فرهاد میثمی

عفو بین‌الملل روز ۱۴بهمن در توئیتی درباره شرایط فوق‌العاده وخیم زندانی سیاسی فرهاد میثمی در زندان گوهردشت نوشت: فرهاد میثمی مدافع حقوق‌بشر ایران باید فوراً و بدون قید و شرط آزاد شود.

روز ۱۴بهمن شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه‌یی با عنوان «فراخوان به دیدار فوری گزارشگر ویژه ملل متحد از فرهاد میثمی و دیگر زندانیان سیاسی» نوشت:

مقاومت ایران با هشدار نسبت به شرایط فوق‌العاده وخیم زندانیان سیاسی در ایران، خواهان دیدار بلادرنگ آقای جاوید رحمان گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران، با آقای فرهاد میثمی (در زندان گوهردشت) و دیگر زندانیان سیاسی که در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برند از جمله آقای علی معزی و خانم زهرا صفایی (در زندان اوین) شد.

جامعه جهانی به‌ویژه شورای امنیت و شورای حقوق‌بشر ملل متحد باید رژیم آخوندی را وادار به قبول بازدید گزارشگر ویژه از زندانهای رژیم و دسترسی بی‌قید و شرط او به زندانیان کند.

قضاییه جلادان و ستاد به‌اصطلاح حقوق‌بشر آن اگر راست می‌گویند که فرهاد میثمی «اعتصاب غذا نکرده» و «حال عمومی‌اش مناسب است» باید دیدار گزارشگر ویژه با او را بپذیرند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a9af535c-2a76-42c4-ad8e-96366ac7ce82"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات