728 x 90

فراخوان خانم مریم رجوی به جامعه جهانی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان قیام و زندانیان سیاسی محکوم به اعدام

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فراخوان خانم مریم رجوی به جامعه جهانی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان قیام و زندانیان سیاسی محکوم به اعدام

فاشیسم دینی حاکم بر ایران، با صدور احکام جنایتکارانه اعدام برای زندانیان قیام و زندانیان سیاسی مذبوحانه تلاش می‌کند با ایجاد جو رعب و وحشت از بالا گرفتن خیزشهای مردمی جلوگیری کند.

پرونده حسین ریحانی زندانی قیامی با اتهام آخوند‌ساخته محاربه، به‌خاطر شرکت در قیام آبان ماه۹۸ توسط بیدادگاه اسلامشهر برای تعیین‌تکلیف به دیوان عالی آخوندها ارجاع شده است. حسین ریحانی روز ۱۷آذر۹۸ در حمله اطلاعات سپاه پاسداران به خانه‌اش در اسلام‌شهر دستگیر شد و در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت و نهایتاً به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

در هفته‌های اخیر حکم اعدام ۸ زندانی سیاسی در تهران و اصفهان توسط دیوان عالی آخوندها مورد تأیید قرار گرفت، اما به‌دلیل کارزار بزرگ «اعدام نکنید» و «لغو فوری حکم اعدام» رژیم ناگزیر اجرای احکام این جنایتکارانه را متوقف کرده است.

در این میان روز ۱۵مرداد زندانی قیامی مصطفی صالحی به‌خاطر شرکت در قیام دیماه۹۶ اعدام شد.

روز پنجشنبه ١٦مرداد، حکم جنایتکارانه اعدام زندانی سیاسی حیدر قربانی اهل کامیاران از سوی دیوان عالی آخوندها تأیید شده و پرونده وی به دایره «اجرای احکام دادسرای سنندج»، ارجاع شده است. وی که در سال۱۳۹۵ توسط دژخیمان وزارت اطلاعات دستگیر و مدتها تحت شکنجه قرار داشت، اکنون در نوبت اجرای حکم جنایتکارانه اعدام قرار دارد.

هم‌چنین دو زندانی سیاسی کرد، هوشمند علی‌پور (اهل سردشت) و محمد استادقادر (اهل سقز) که از مرداد۹۷ در زندان به‌سر می‌برند توسط بیدادگاهی که در دیماه۹۸ در سنندج تشکیل شد به اعدام محکوم شدند.

در یک تحول دیگر شماری از زندانیان اهل سنت در شرق ایران توسط بیدادگاه ضد انقلاب مشهد به اتهام آخوند‌ساخته «بغی» به اعدام محکوم شده‌اند و حکم برای تأیید، به دیوان عالی آخوندها ارجاع شده است.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، شورای امنیت، دبیرکل، کمیسرعالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و دیگر ارگانها و مجامع مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری به‌منظور لغو احکام جنایتکارانه اعدام و نجات جان آنان فراخواند و بار دیگر بر ضرورت بازدید هیات حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندانها و زندانیان ایران به‌ویژه زندانیان سیاسی تأکید کرد.

خانم رجوی افزود: فاشیسم دینی حاکم بر ایران به‌خاطر استمرار شکنجه و اعدامهای خودسرانه به‌خصوص در مورد زندانیان سیاسی، و نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر باید قویاً محکوم و از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰مرداد۱۳۹۹ (۱۰اوت۲۰۲۰)