728 x 90

فایننشال تایمز: «ناوگان ارواح» رژیم ایران به حمل نفت روسیه روی آورده‌اند

دور زدن تحریمهای نفتی توسط رژیم ایران
دور زدن تحریمهای نفتی توسط رژیم ایران

فایننشال تایمز روز سه‌شنبه ۱۸بهمن در گزارشی نوشت: ناوگان ارواح رژیم ایران به حمل نفت سفید روسیه روی آورده‌اند.

در گزارش فایننشال تایمز به‌قلم کریس کوک و دیوید شپرد آمده است: نفتکش‌های «ناوگان ارواح» ایران از زمانی که محدودیت‌های غربی در مسکو در دسامبر تشدید شد و کرملین به تکنیک‌های مقابله با تحریم‌ها که توسط تهران پیشگام بود روی آورد، به حمل نفت روسیه روی آورده‌اند.

طبق تحقیقات فایننشال تایمز، حداقل ۱۶کشتی که بخشی از شبکه شبح را تشکیل می‌دادند که به ایران اجازه می‌داد تحریم‌های ایالات متحده را نقض کند، در دو ماه گذشته شروع به حمل نفت خام روسیه کرده‌اند.
سوتلانا لوباچیووا، تحلیلگر امور نفتکشها در شرکت کارگزار کشتی (Gibson) در لندن، گفت: «ما تعدادی کشتی درگیر در تجارت روسیه دیده‌ایم که قبلاً تبادلات نفت ایران را انجام می‌دادند.
حق بیمه تجارت روسیه حداقل ۵۰درصد بالاتر از نرخ‌های عادی بازار است و در برخی موارد حتی می‌تواند بیش از ۱۰۰درصد باشد، که باعث می‌شود اقتصادی حتی از حمل و نقل نفت ایران جذاب تر باشد.
ایران در ماههای اخیر توانسته صادرات نفت خام خود را حفظ یا حتی افزایش دهد. تهران که در زمینه سیاست نفتی با مسکو از طریق گروه اوپک پلاس همکاری می‌کند، به‌عنوان حامی اصلی حمله پوتین رئیس‌جمهور روسیه به اوکراین ظاهر شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5d64c7de-457d-476c-8891-7f7b872b2aac"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات