728 x 90

فاکس نیوز: مریم رجوی می‌گوید رژیم از این می‌ترسد که حتی یک حادثه کوچک می‌تواند باعث یک قیام بزرگ شود

گزارش تلویزیون فاکس نیوز از توافق اتمی
گزارش تلویزیون فاکس نیوز از توافق اتمی

تلویزیون فاکس نیوز روز ۱۱ آذر در گزارشی درباره مذاکرات وین درباره توافق اتمی با رژیم ایران گفت: در حالی که دولت بایدن تلاش می‌کند وارد توافق اتمی ایران دوران اوباما با آن کشور شود. امروز اسراییل از تمامی شرکت‌کنندگان خواست که به مذاکرات خاتمه دهند و گفت گزارش سازمان ملل حاکیست که ایران از سانتریفوژهای جدید پیشرفته برای تغلیظ اورانیوم استفاده می‌کند با توجه به آن‌که در توافق اصلی از این کار منع شده است.


خبرنگار فاکس نیوز: مردم ایران که علیه دولت خود می‌جنگند در گزارش ویژه‌یی که می‌بینیم به پرزیدنت بایدن در مورد توافق اتمی هشدار می‌دهند که خبرنگار ما اریک شاون در این مورد گزارش می‌دهد:

 

اریک شاون گفت: رژیم ایران برنامه اتمی خود را تشدید می‌کند در حالی که دیپلمات‌ها در وین ملاقات می‌کنند تا همین کار را متوقف کنند.

رژیم ایران هم‌چنین از آمریکا خواستار پایان دادن به تمامی تحریم‌ها حتی پیش از آن که کاری انجام دهد می‌باشد. بنا بر این به خیابانهای تهران می‌رویم تا که با فعالان گفتگو کنیم که جان خود را به خطر می‌اندازند تا با رژیم مخالفت کنند و از آنها سؤال کردیم که چه پیامی برای پرزیدنت بایدن دارید:

 

اریک شاون: شلیک گلوله‌ها و گاز اشک‌آور صدها تظاهرات کننده را آخر هفته گذشته مجروح کرد. برای ماهها مردم ایران به خیابان‌ها آمده و خواستار سرنگونی رژیم دیکتاتوری مذهبی شده‌اند و تعدادی با فاکس نیوز گفتگو کردند. ما هویت فعالینی را که با ما صحبت کردند را علنی نمی‌کنیم زیرا اگر توسط دولت دستگیر شوند ممکن است اعدام شوند.


یک عضو کانون شورشی: به پرزیدنت بایدن می‌گویم این رژیم مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند. می‌خواهم پرزیدنت بایدن در طرف مردم ایران قرار گیرد. مردمی که در قیامهای مختلف شرکت می‌کنند.
اریک شاون خبرنگار فاکس‌نیوز: تظاهرات در تابستان گذشته در تهران با شرکت هزاران نفر که مخالف سیاست‌های دولت در حمایت از تروریسم تا اقتصاد آشفته بودند شروع شد.


یک عضو دیگر کانون شورشی: وقتی که رژیم ثروت مردم ایران را برای سلاح اتمی و صدور تروریسم در خاورمیانه صرف می‌کند، مردم ایران دیگر چه نوع زندگی می‌توانند داشته باشند، وقتی که بیش از ۸۰درصد مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

اریک شاون خبرنگار فاکس‌نیوز: تظاهرات کنندگان به دولت بایدن نسبت به پیوستن به توافق اتمی ایران معروف به برجام هشدار می‌دهند. آنها می‌گویند این توافق تنها تهران را تشجیع می‌کند.


عضو کانون شورشی: برداشتن تحریم‌ها و دادن پول نقد به رژیم تنها به عمر آن اضافه می‌کند به عمر این دیکتاتوری وحشی.


عضو دیگر کانون شورشی: می‌خواهم پرزیدنت بایدن بداند که تجربه ۴۲سال گذشته نشان داده است که سیاست مماشات دیگر کارآیی ندارد. برای مثال ما دیدیم که توافق اتمی ۲۰۱۵ اعمال رژیم را در کسب سلاح اتمی محدود نکرد.

 

اریک شاون خبرنگار فاکس‌نیوز: برخی از تظاهرات کنندگان متعلق به بزرگترین گروه اپوزیسیون ایران، شورای ملی مقاومت ایران هستند. رهبر آن مریم رجوی می‌گوید: «فشار بر رژیم افزایش می‌یابد. رژیم از این می‌ترسد که حتی یک حادثه کوچک می‌تواند باعث یک قیام بزرگ شود».

دولت بایدن می‌گوید به توافق اتمی باز خواهد گشت و میلیاردها دلار را آزاد خواهد کرد اگر ایران به توافق پایبند بماند، یک هوادار [توافق] می‌گوید این توافق مانع دستیابی ایران به تسلیحات اتمی می‌شود، در حالی که فعالان به‌عکس می‌گویند این کار چراغ سبزی به رژیم ایران است، زمانی که توافق بعد از ۴سال به پایان برسد.

 

مجری: این داستانی بسیار مهم بود.


خبرنگار فاکس نیوز در پایان گفت: می‌دانید که شورای ملی مقاومت ایران معروف به‌ام. ای. کی تنها سازمانی است که رژیم ایران به واقع از آن می‌ترسد. زیرا‍ دارای حمایت فوق‌العاده‌ای در سراسر جهان می‌باشد و اگر به جلساتی که سالانه برگزار می‌کنند نگاه کنید، سیاستمداران معروفی از سراسر جهان از هر دو جناح سیاسی از آنها حمایت می‌کنند برای همین از حمایت بسیاری برخوردارند. آنها تلاش می‌کنند رژیم ایران را سرنگون کنند و این کار سختی است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ab321ee1-a00b-40d7-9724-930121358264"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات