728 x 90

فاکس نیوز: آتش زدن مجسمه قاسم سلیمانی بخشی از فعالیت‌های فزاینده است که توسط مقاومت ایران هدایت می‌شود

آتش زدن مجسمه قاسم سلیمانی در شهرکرد
آتش زدن مجسمه قاسم سلیمانی در شهرکرد

تلویزیون فاکس نیوز ۲۶دی ۱۴۰۰: قاسم سلیمانی ۲سال قبل در یک حمله هوایی توسط آمریکا کشته شد. یک مجسمه دولتی که به یادبود سلیمانی ساخته شده بود توسط مبارزان در ایران به آتش کشیده شد.

این اقدام، بخشی از موج اعتراضات فزاینده است که علیه رژیم ادامه دارد. بسیاری از این اقدامات توسط بزرگترین گروه اپوزیسیون یعنی شورای ملی مقاومت ایران هدایت می‌شود.

علی صفوی به فاکس نیوز گفت: وقایع مشابه دیگری در سایر شهرها بوده که البته کانون‌های شورشی حالا به‌طور روزانه این اقدامات را در هر شهر ایران انجام می‌دهند و سمبلهای این رژیم را هدف قرار می‌دهند.

فاکس نیوز در ادامه افزود: این اعتراضات در شرایطی است که مذاکرات اتمی در وین در جریان هستند. مخالفان این رژیم می‌گویند رئیس‌جمهور بایدن نباید در این مذاکرات به رژیم ایران امتیاز بدهد بلکه در عوض باید به مردم ایران کمک کند.

فاکس نیوز: کسی که این رژیم را خوب می شناسد بری روزن است که یکی از ۵۲ گروگان آمریکایی است.

در رابطه با توافق اتمی، احساس شما چیست؟ برای دولت بایدن چه توصیه‌یی دارید و این‌که چه باید کرد؟

 

بری روزن گروگان آمریکایی که در جریان اشغال سفارت آمریکا در ایران توسط رژیم آخوندی به گروگان‌گرفته شده بود به فاکس نیوز گفت:

رژیم ایران بیش از ۴دهه است که به گروگانگیری دست‌زده است. من خودم از سال۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱ در ایران گروگان بودم... اما رژیم ایران سیاست گروگانگیری خود را تغییر نداده است.

این کار رژیم ایران نقض فاحش حقوق‌بشر است که هر گونه توافق سیاسی را بیهوده می‌سازد... .

در ایران بیش از ۴گروگان آمریکایی هستند و هم‌چنین حدود ۱۲نفر اروپایی و اعضای جامعه بریتانیا. من صادقانه بر این باورم که جامعه بین‌المللی باید مطمئن شود که هر گونه لغو تحریم‌ها اول باید منوط به آزادی همه این گروگانها باشد.

بنابراین برای همین منظور من هفته آینده به وین سفر می‌کنم تا از طرف این گروگانها دست به اعتصاب غذا بزنم. گروگانها نباید فراموش بشوند. آنها و خانواده‌هایشان رنج بسیار کشیده‌اند.

 

همان‌طور که بلینکن وزیر خارجه گفته است دولت بایدن حقوق‌بشر را به کانون سیاست خارجی آمریکا برگرداند. اما این صحت ندارد مگر این‌که ما گروگانها را آزاد کنیم...

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/990b4225-3a11-4a60-8e1b-7d056ec1bf3a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات