728 x 90

فارین پالیسی: وزیر خارجه جدید رژیم ایران؛ سرباز قاسم سلیمانی

امیرعبداللهیان - قاسم سلیمانی
امیرعبداللهیان - قاسم سلیمانی

فارین پالیسی روز ۲۶شهریور در مطلبی درباره امیر عبداللهیان وزیر خارجه رژیم آخوندی با عنوان «وزیر خارجه جدید ایران؛ سرباز قاسم سلیمانی» نوشت: "[حسین] امیر عبداللهیان قاسم سلیمانی دیگر در زمینه دیپلماسی است."
فارین پالیسی افزود: اخیراً یکی از نمایندگان مجلس رژیم ایران، نامزد ابراهیم رئیسی، برای وزیر خارجه را اینچنین توصیف کرده است: «امیر عبداللهیان، مانند قاسم سلیمانی، (سرکرده نیروی تروریستی قدس) که در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در ژانویه۲۰۲۰ ترور شد، به‌دلیل حمایتش از "محور مقاومت" تحت حمایت ایران در خاورمیانه معروف بوده است».

فارین پالیسی در ادامه نوشت: محور مقاومت شامل گروه‌های نظامی مانند حماس، حزب‌الله، حشدالشعبی در عراق، حوثیهای یمن و دیگر گروه‌هایی که ایران در سراسر منطقه از آنها حمایت می‌کند.
امیر عبداللهیان گفت هر بار که به‌عنوان فرستاده دیپلماتیک و مذاکره به کشوری می‌رفت، ابتدا با سلیمانی مشورت می‌کرد تا راهنماییهای لازم را دریافت کند.
نزدیکی در دیدگاه‌های امیرعبداللهیان و سلیمانی بدین معناست که وی احتمالاً اهمیت زیادی به سیاست نظامی رژیم ایران در خاورمیانه در دوران تصدی وی خواهد داد...


وی در سال1997 به‌عنوان معاون سفارت ایران در عراق منصوب شد... او در مذاکرات مستقیم 2007 با آمریکاییها در عراق حضور داشت. تیم رژیم ایران در این مذاکرات زیر نظر سلیمانی بود و با مقامات سیا و وزارت دفاع آمریکا مذاکره کرد. هنگامی که محمدجواد ظریف در سال۲۰۱۳ وزیر خارجه شد، امیر عبداللهیان تنها معاون وزیر خارجه از دوران احمدی‌نژاد بود که پست خود را به مدت ۳سال دیگر حفظ کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات