728 x 90

فاجعه کرونا - خیز کرونا در سایه بی‌توجهی‌ها؛ ظرفیت بیمارستان‌های استان فارس تکمیل شده است

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر بروز می‌شود...

خیز کرونا در سایه بی‌توجهی‌ها؛ ظرفیت بیمارستان‌های استان فارس تکمیل شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم جمعه ۱۶ آبان از شیراز، روز‌های سخت کرونا همچنان تداوم دارد و براساس آخرین آمار هرسه دقیقه یک نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست می‌دهد و آمار مبتلایان هر ۱۰ ثانیه بالا می‌رود.

با توجه به افزایش آمار مبتلایان و بستری‌ها در بیمارستان‌های فارس، این استان به وضعیت بحرانی از نظر شیوع و ابتلا به کووید ۱۹ درآمده است و ظرفیت پذیرش مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی تکمیل شده است و به هیمن دلیل محدودیت‌هایی برای کنترل بیماری کرونا اعمال شده است، از این رو همه باید زنگ خطر و هشدار گسترش بالای کرونا را جدی بگیریم.

سبزوار:۷۰۰ نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اند-تقریبا ۸۰ تا ۸۵ درصد تست‌ها مثبت هستند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: وضعیت شیوع کرونا در شهرستان سبزوار بحرانی است و با توجه به افزایش میزان مبتلایان از چند روز گذشته وارد وضعیت سیاه کرونایی شده‌ایم.
علیرضا مسلم اظهار کرد: تا قبل از آبان ماه ما روزانه از ۵۰ نفر تست می‌گرفتیم و حدود ۴۰ درصد آن‌ها مثبت می‌شد اما الان روزانه ۱۵۰ تست می‌گیریم و تقریبا ۸۰ تا ۸۵ درصد تست‌ها مثبت هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام: وضعیت شهرستانهای دره شهر و ایوان هم‌چنان سیاه و فوق بحرانی است.

رئیس بیمارستان تجریش: حال بیماران کرونایی بسیار وخیم‌تر از گذشته

جلیلی خشنود رئیس بیمارستان تجریش به افزایش فوتیها و بیماران مبتلا به کرونا اعتراف کرد. ‌

رئیس بیمارستان تجریش گفت تعداد ورودی بیماران کرونایی به بیمارستانها بسیار بالا و حال عمومی این افراد بسیار وخیم‌تر از گذشته است.

جلیلی خشنود گفت بیماران در حال حاضر با حال عمومی بدتر علائم شدید ریوی و به‌صورت فامیلی و خانوادگی مراجعه می‌کنند و تعداد ترخیصی‌ها هم کاهش پیدا کرده است.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش افزود تعداد بیماران بسیار زیاد است و احتمالاً در ماههای آینده با روند افزایشی مواجه شویم (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۱۶آبان).

زالی: تهران در وضعیت خطرناکی قرار دارد

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران به وضعیت خطرناک کرونا در تهران اعتراف کرد.

گوینده: افزایش بخشهای بیماران کرونایی در بیمارستانهای تهران

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران گفت تعدادی از بخشهای عادی بیمارستانها به بخشهای ویژه کرونایی تبدیل شده است.

زالی افزود: تهران در وضعیت خطرناکی قرار دارد

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت اگر افراد شیوه نامه‌های بهداشتی مد نظر را به‌خوبی رعایت نکنند حتماً با پر شدن بی‌وقفه تخت‌ها روبه‌رو خواهند شد (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۱۶آبان).

۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار بیماری

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، هم‌اکنون استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. این در حالیست که استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

اما در هفته‌ای که گذشت کرونا روی دیگری از خود نشان داد و در تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از این بیماری رکورد تازه‌ای زد. (خبرگزاری پانا جمعه ۱۶آبان)

-کرونا در ایران

نماینده شیراز و زرقان در مجلس ارتجاع : آمار واقعی کرونا به مردم اعلام شود

نماینده شهرستانهای شیراز و زرقان در مجلس ارتجاع، بر لزوم ارائه اخبار شفاف و آمار صحیح و صریح تعداد مبتلایان به کرونا و فوتی‌های این بیماری در شیراز و فارس به مردم تاکید کرد.

علیرضا پاک‌فطرت در جلسه ستاد کرونای شیراز گفت: چه دلیلی دارد ما در این شرایط آمار واقعی کرونا را به مردم نگوییم، مردم توقع دارند واقعیات بیماری کرونا در فارس و وضعیت دقیق را به شکلی صادقانه بشنوند.

به گزارش دفتر پاک‌فطرت، نماینده شیراز در مجلس ارتجاع : وقتی آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در فارس از حد نرمال کشوری بالاتر است یا اینکه ما در وضعیتی قرمز قرار داریم نباید بی تفاوت شد، بلکه باید واقعیات را به مردم گفت و چاره ای فوری برای رفع یاکاهش بیماری کرونا اندیشید.خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس)۱۵آبان

ابتلای ۳۵ دانش‌آموز گیلانی به کرونا / تست ۵۲ نفر از فرهنگیان گیلان مثبت شد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: آزمایش کرونای ۳۵ دانش‌آموز و ۵۲ نفر از همکارانمان در گیلان مثبت شد اما هیچ کدام از آنها در محیط مدرسه به کرونا مبتلا نشدند.
به‌محض شناسایی افراد مبتلا به کرونا، کلاس مدنظر دو هفته تعطیل شده و آنها باید تا بهبودی کامل در خانه بمانند.(خبرگزاری حکومتی تسنیم جمعه ۱۶آبان)

روزهای سیاه کرونایی در مهاباد/ شمار قربانیان کرونا به ۲۰۶نفر رسید

رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: تعداد فوتیهای این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به ۲۰۶مورد رسیده است.

امیر بهزاد رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، اظهار کرد: موج سوم کرونا در مهاباد در یک ماه گذشته به اوج خود رسیده و تعداد مبتلایان به این ویروس در این شهرستان به عدد نگران‌کننده ۴هزار و ۷۰۴نفر افزایش یافت (باشگاه خبرنگاران جوان (رژیم) ۱۶آبان).

کرونا و افزایش ساعت کاری پرستاران ۱۱۵

یکی از پرستاران واحد ۱۱۵ اداره اورژانس تهران که پاسخگوی تماسهای مردم به این سامانه است، گفت: شیفتهای کاری ما ۱۲ ساعته است اما با توجه به بالارفتن تماسها تعدادی از پرستاران شیفتهای بیشتری حتی تا ۲۴ساعت هم مشغول به کار هستند. سرپرست اداره ارتباطات اورژانس تهران به معرفی واحد ۱۱۵ که یکی از بخشهای اداره ارتباطات اورژانس تهران است (خبرگزاری حکومتی میزان - ۱۵آبان).

هشدار دانشگاه علوم پزشکی گناباد به شیوع کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به بحرانی بودن وضعیت این شهرستان از نظر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و نیروی انسانی را از مشکلات این بخش ذکر کرد و توجه بیشتر مسئولان ذیربط را به این مهم خواستار شد.

باذلی افزود: دو دستگاه اکسیژن‌ساز از سالیان گذشته در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال بود و یک دستگاه هم به‌تازگی خریداری شده و مراحل نصب آن در دست انجام است ولی با توجه به تعداد زیاد بیماران و حجم زیاد مصرف اکسیژن، این تعداد دستگاه اکسیژن‌ساز جوابگوی نیاز بیماران نیست.

رکورد مرگ‌ومیر در کرمان شکسته شد

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی رژیم درکرمان روز پنجشنبه اعلام کرد که با جان‌باختن ۲۹نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در ۲۴ساعت گذشته، شمار درگذشتگان این بیماری در سطح استان به یک‌هزار و ۲۷۴نفر رسید. بدین ترتیب رکورد شیوع این ویروس در استان کرمان شکسته شد.

در این مدت هم‌چنین ۱۲۶نفر در بیمارستانهای استان کرمان به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا بستری شدند.

وضعیت کرونا در ایران به‌گونه‌یی است که مسئولان وضعیت برخی از شهرها را «سیاه» توصیف می‌کنند. از آغاز سال جاری تاکنون شمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا حدود سه برابر شده است. تنها در کرمان، در ۲۴ساعت گذشته ۲۹نفر بر اثر این ویروس جان باختند.