728 x 90

فائزه هاشمی: در یک فروپاشی اقتصادی و سیاسی و فرهنگی قرار داریم

فائزه هاشمی
فائزه هاشمی

فائزه هاشمی در گفتگویی با سایت حکومتی انصاف نیوز ۱۰مردادماه درباره چشم‌انداز این رژیم گفت: «امروزه در یک فروپاشی اقتصادی و سیاسی و فرهنگی قرار داریم. طبیعتاً چشم‌انداز خوبی دیده نمی‌شود و دلیلش فقط تحریم‌های آمریکا نیست؛ نپیوستن به اف. ای. تی. اف که موجب بلوکه شدن پول‌های ما در کشور‌های دیگر از جمله کره جنوبی شده است نیز یکی دیگر از موانع اقتصادی کشور است. حتی کشورهای مثلا ”دوست ما مثل چین و هند و روسیه و ترکیه نیز در برابر نفت نه ارز به ما می‌دهند و نه کالاهای مورد نیاز بلکه کالاهای مورد نظر خودشان را به جای پرداخت این پول به ما تحمیل می‌کنند.
سال‌های زیادیست دچار نامدیران و اشخاصی شده‌ایم که شاخصهای مدیریتی را نداشته، عملکرد موفق، تجربه‌ٔ کافی و دانش مرتبط نیز ندارند».

وی با لگد زدن به حرفها و شعارهای خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع گفت: «در حال حاضر سیاست و الگوی جدی وجود ندارد، هر چه می‌شنویم مقاومت است و اقتصاد مقاومتی، مقاومت در برابر چه؟ مقاومت با چه هدفی؟ آیا این اهداف را در کشور خود و برای مردم خود پیاده کرده‌ایم که حالا دنبال اجرای آن در جهان باشیم؟ خوب حرف می‌زنیم و برعکس عمل می‌کنیم».

فائزه هاشمی با اشاره به شکست سیاست‌های بین‌المللی رژیم و آثار مرگبار تحریم‌ها گفت: «آمریکا کشورها و شرکتها را در انتخاب می‌گذارد و این‌گونه است که تحریم‌ها جواب می‌دهد؛ نمی‌شود روی هوا صحبت کرد و فقط شعار داد. تا کی به‌خاطر نداشتن رابطه با آمریکا به روسیه و چین باج بدهیم و این کار را ارزش بدانیم. وضعیت کشور نشان می‌دهد که بیراهه رفته‌ایم».

وی با اشاره به ورشکستگی اقتصادی رژیم اذعان کرد: «اکثر مردان اصلاح‌طلب نیز مشابه اصول‌گرایان در موضوعات زنان دچار تحجر و عقب‌ماندگی هستند. این اقتصاد که کوپن و پول در جامعه پخش کنیم در یک زمانهایی کاربرد دارد. قوی‌ترین این مدل اقتصاد سوسیالیستی در شوروی بود که پکید؛ امروزه هم در ونزوئلا، کوبا و کره شمالی است که وضعیت آنها را می‌بینیم. یکی از دلایل پایان جنگ، نماندن هیچ پول و امکاناتی بود، پس اداره کشور با کوپن بعد از جنگ عملی نبود».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/edc480a2-0541-4c98-879a-efb68c5aacd3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات