728 x 90

علیه مماشات با مستبدان - آخرین سخنرانی سناتور لیبرمن در گردهمایی سالانه مقاومت ایران

آخرین سخنرانی سناتور لیبرمن در گردهمایی سالانه مقاومت ایران
آخرین سخنرانی سناتور لیبرمن در گردهمایی سالانه مقاومت ایران

علیه مماشات با مستبدان

آخرین سخنرانی سناتور لیبرمن

در گردهمایی سالانه مقاومت ایران

پاریس -۲۲ تیر ۱۴۰۲

 

سناتور جوزف لیبرمن ـ کاندیدای معاون ریاست‌جمهوری آمریکا (۲۰۰۰)

اولین (نکته) روایت نادرست حکومت تهران است که می‌گوید هیچ آلترناتیوی برای حکومت وجود ندارد و لذا قدرتهای جهان باید مستبدان را بپذیرند و با آنها مذاکره کنند. من دیروز در آن جلسه گفتم و امروز نیز دوباره خواهم گفت، این دقیقاً همان چیزی است که آدولف هیتلر در دههٔ ۱۹۳۰ استدلال می‌کرد. متأسفانه نویل چمبرلین گرفتار آن بحث شد، به‌مونیخ رفت، قراردادی را امضا کرد که حتی ارزش کاغذی را که روی آن بود نداشت و نتیجه چه شد؟ جنگ جهانی دوم. واقعیت این است که تاریخ با رهبران کشور ما و رهبران اروپا صحبت می‌کند و آنها باید به‌این تاریخ گوش فرا دهند. بازگشت به‌یک میز برای گفتگو با رژیم حاکم بر ایران که ظاهراً در عمان اتفاق افتاده، برای من مانند تلاش برای مذاکره با یک مار سمی است. عاقبت خوبی ندارد و برای ما خوب نخواهد بود. آیا آلترناتیوی برای رژیم در ایران وجود دارد؟

البته که وجود دارد. این اکثریت قاطع مردم ایران هستند که می‌خواهند دوباره آزاد شوند و زندگی برابر با بقیهٔ جهان متمدن داشته باشند.

آیا سازمانی برای رهبری انتقال قدرت توسط مردم ایران وجود دارد؟ البته که وجود دارد، این شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین است.

سازمانهای اپوزیسیون دیگر رژیم نیز وجود دارند. اما من از شما می‌پرسم، آیا یکی از آنها یا جمعی از آنها وجود دارد که بتواند رهبران جهان را که در این سالن هستند، رهبران پارلمانهایی که همین‌جا هستند، دور هم جمع کند؟ آیا سازمان دیگری وجود دارد که، خیر درست است.

که به‌مدت سالیان مبارزان مقاومت در صحنهٔ ایران داشته باشد؟ شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین این حق را از طریق رهبری مسعود رجوی تا مریم رجوی.

طی چند دهه مبارزه علیه شاه و علیه آخوندها کسب کرده برای رهبری انتقال به‌سوی آزادی. آنها آن‌را کسب کرده‌اند، اما من این‌را به‌شما می‌گویم، آنها برای آن آماده هستند. ما امروز دربارهٔ برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی خیلی صحبت کرده‌ایم و همیشه باید دربارهٔ آن صحبت کنیم. این یک برنامهٔ بزرگ است، برنامه‌یی برای آزادی، برابری، فرصتی برای مردم ایران. این برنامه‌یی است که هر ملت دموکراتیک متمدن در جهان باید مشتاقانه از آن حمایت کند. اما شورای ملی مقاومت و خانم رجوی چیز دیگری هم دارند. آنها یک برنامه برای انتقال دارند که در دسترس است و همه می‌توانند آن‌را ببینند. این یک نقشهٔ ایثارگرانه است که نشان می‌دهد هدف این سازمان به‌دست گرفتن قدرت نیست. هدف این است که مردم ایران با سقوط این رژیم، قدرت را به‌دست بگیرند. این برنامه‌یی است.

که با گذار به‌انتخابات زود هنگام آغاز می‌شود تا یک مجلس مؤسسان از مردم در ایران داشته باشیم که سپس قانون اساسی را تدوین می‌کند، من امیدوارم بسیار شبیه برنامهٔ ۱۰ماده‌یی باشد، و رهبران کشور را انتخاب می‌کند. من این برنامه را مطالعه کرده‌ام، همراه با خانم رجوی آن‌را مطالعه کرده‌ام. به‌شما می‌گویم، به‌نظر من، در تاریخ قیام‌ها، شورش‌ها، برای آزادی در جهان علیه دیکتاتوریها، هرگز گروهی از انقلابیون نبوده‌اند که آمادگی اجتناب از هرج و مرج و فراهم‌کردن یک انتقال آرام به‌آزادی را مانند این گروه، شورای ملی مقاومت، سازمان مجاهدین و مردم ایران داشته باشند.

هیچ جنبشی بدون یک رهبر بزرگ موفق نمی‌شود. خانم رجوی یک رهبر بزرگ است.

او دارای او دارای اصول و پایدار است. دیدگاه روشنی نسبت به آینده دارد. همان‌طور که گفتم او یک طراح فوق‌العاده و رهبر یک جنبش است. اما می‌خواهم چیز دیگری بگویم که بنظرم در سطح جهانی مهم و واقعاً سازنده است. او زن با ایمانی است.

او یک مسلمان مؤمن است. او از آزادی مذهب در ایران جدید حمایت کرده است اما این به‌معنای رهایی از مذهب نیست. در واقع من می‌گویم ایمان او به خدا، پذیرش ارزشهای اسلام به او قدرت می‌دهد تا آن‌طور که پیش رفته، به پیش برود و او را در تمام اصولی که برای آن مبارزه می‌کند هدایت کند.

برخی از رهبران انقلاب آمریکا شعاری داشتند که شورش در برابر مستبدان ایمان به خداست. یعنی قیام علیه مستبدین اطاعت از خداست.

و همان‌طور که خانم رجوی به درستی درک می‌کند این بیش از یک شعار بود. بر اساس این واقعیت بود که اگر شما به خدا، خالق همه ما ایمان دارید پس معتقدید که هر فردی توسط خدا آفریده شده است همان‌طور که کسانی که اعلامیه استقلال آمریکا را نوشتند این حقیقت بدیهی وجود دارد که هر فرد به‌طور یکسان توسط خالق ما خلق شده است و بنابراین حق زندگی، حق آزادی و تلاش برای خوشبختی را دارد پس خانم رجوی منبع نور عظیمی برای کل این جنبش است.

و به تعبیری، همه ما شمع هایمان چراغ های آزادی‌مان را از او در اینجا می‌گیریم و در سراسر جهان و مهم‌تر از همه در مقاومت در ایران آن را روشن می‌کنیم. رژیم ممکن است فکر کند که می‌تواند آن چراغ ها را خاموش کند زیرا فکر می‌کردند می‌توانند ما را از دیدار همین آخر هفته در اینجا در پاریس منع کنند اما آنها متوجه نمی‌شوند که چراغ های آزادی جاودانه هستند و همیشه پیروز می‌شوند زیرا چراغ های آزادی، به دلایلی که قبلاً گفتم از جانب خدا می‌آید. بنا بر این من شکی در این رابطه ندارم که این امر چه سرانجامی خواهد داشت. به ایران آزاد ختم می‌شود.

و می‌دانم آسان نخواهد بود اما می‌دانم که آماده انجام هر کاری هستیم که باید انجام دهیم و انجام خواهیم داد تا نتیجه را تضمین کنیم. پس سخنانم را با گفتن این نکته به شما به پایان می‌برم و از شما در این سالن از مردم حاضر در تظاهرات، از مردم سراسر جهان و مهم‌تر از همه از کسانی که در ایران تماشا می‌کنند و گوش می‌دهند فراخوان می‌دهم که:

آیا ما آماده مبارزه برای آزادی در ایران هستیم تا زمانی که پیروز شویم؟ بله

حاضر حاضر حاضر

خدا شما را حفظ کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9a38d4c7-ceaf-4de0-ab47-60f9b600972c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات