728 x 90

عضو اتاق بازرگانی رژیم: کشورهای دوست چون چین، امارات و عراق هم از تحریم‌های آمریکا حمایت می‌کنند

تحریمهای  آمریکا علیه رژیم ایران
تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران

مهرداد عباد، عضو هیأت نمایندگی اتاق بازرگانی رژیم در تهران روز ۴بهمن از کشیده شدن «دامنه تحریم‌ها به کشورهای دوست ما از جمله چین، امارات و عراق» خبر داد.

عباد گفت: این کشورهای دوست «نیز از تحریم‌های آمریکایی حمایت و تبعیت می‌کنند و ارتباط خود را با نظام از نظر تجاری محدود کرده‌اند؛ بسیاری از شرکتها (هم) مستقیم با نظام ارتباط ندارند».

عضو هیأت نمایندگی اتاق بازرگانی رژیم افزود: «در سال‌های اخیر اروپاییان نیز به کشورهای تحریم کننده ایران اضافه شدند... در حال حاضر آمار صادرات از ایران به اروپا به کمترین حد خود رسیده است... شرکت‌های بزرگ اروپایی از تحریم‌های آمریکایی علیه ایران حمایت و با ما سخت‌گیرانه وارد ارتباط می‌شدند».

مهرداد عباد گفت: «اگر سخت‌گیریهای سخت‌تری از سوی اروپا علیه نظام در نظر گرفته شود بدون تردید در تأمین نیازهای خود به‌ویژه در حوزه تکنولوژی و فناوریهای روز در بخش نفت و گاز با چالش جدی مواجه خواهیم شد».

وی با بیان این‌که قیمت اولیه خرید با کشورهای طرف تجاری با دلار در نظر گرفته می‌شود؟ گفت: تصور این است که قیمت دلار بالا می‌رود و مشکل خود دلار است اما باید به این نکته توجه داشت بحث ارزش پول ملی است و باید قبول کنیم که کشورهای جهان عضو سازمان تجارت جهانی هستند و نسبت به قوانین بین‌المللی آی سی سی ICC، شبکه حمل و نقل و شبکه‌های بین‌المللی بانکی از خود تبعیت نشان می‌دهند؛ یکی از ارزهای رایج در دنیا دلار است و به نظر می‌رسد این‌که بخواهیم در آینده سیاستی در نظر بگیریم که در استفاده از این ارز خود را متمایز کنیم قضیه سخت‌تر می‌شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fcb108cb-d6e7-4413-bf5a-e709a10009c2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات