728 x 90

عرب نیوز: چگونه سقوط ارز؛ بحران مشروعیت رژیم ایران را تشدید می‌کند

سقوط ارزش ریال
سقوط ارزش ریال

بنا به گزارش عرب نیوز، چهارشنبه ۵بهمن در خصوص سقوط ارزش ریال نوشت: چگونه سقوط ارز؛ بحران مشروعیت رژیم ایران را تشدید می‌کند. ریال، واحد پول ایران، از زمان اعتراضات و شروع سرکوب شدید رژیم، ۲۹درصد ارزش خود را از دست داده است.
ضربه مضاعف کاهش ارزش پول و تورم بالا؛ باعث بحران هزینه زندگی و نارضایتی شده است.
ارزش پول ایران در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسیده است که به‌گفته ناظران؛ بازتابی از انزوای فزاینده رژیم در صحنه بین‌المللی و جدیت تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه مجری شبه‌نظامی آن، سپاه پاسداران است.
دیواین استاد دانشگاه مونت الیسون گفت به‌دلیل افزایش قیمت‌ها و کمبود کالا برای مصرف‌کنندگان ایرانی انتظار اعتراضات بیشتری را دارد که مشروعیت رژیم را بیشتر تضعیف می‌کند و آن را برای حفظ کنترل خود بیشتر به نیروی قهری متکی می‌کند.
اما این‌که آیا این یک نقطه‌عطف برای رژیم است یا خیر، سؤال بسیار پیچیده‌تری است.
در این میان، دیوین می‌گوید، معترضان به سازماندهی بهتری نیاز دارند. او افزود، در حالی که آنها می‌توانند آشفتگیهای کوچک ایجاد کنند، به نظر نمی‌رسد که آنها از آن نوع سازماندهی برخوردار باشند که واقعاً کنترل کشور و اقتصاد رژیم را به چالش بکشد.
شاید بحران ارزی انگیزه‌ای برای این اتفاق باشد، اما من هنوز آن را ندیده‌ام.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9e7b0d2f-c10e-4809-9d67-f58ccace659e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات