728 x 90

طبرسی: ممکن است آمار فوتی‌ها در روز به ۶۰۰ نفر هم برسد

پیمان طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری
پیمان طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری

طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری روز چهارشنبه ۲۶شهریور گفت: «روز ۲۱شهریور مراجعه کننده ما ۶۸نفر بوده به اورژانس کرونا. دیشب به من الآن گفتند نفر مراجعه کننده بوده به اورژآنس کرونا. حالا تشریف ببرید بالا در قسمت کرونا می‌بینید مردم صف کشیدند برای در واقع ویزیت و معاینه و متأسفانه من نمی‌دانم ما چرا باید همیشه دوباره اشتباهات گذشته‌مان را تکرار کنیم. بهرحال الآن این اتفاق افتاده و تجریه ما نشان می‌دهد در این ۷ماه وقتی یک اپیدمی وارد موج می‌شود موج اول و دوم را همینجوری به همین صورت بود در موج سوم الآن به‌نظر می‌رسد که شدیدتر خواهد شد».

وی افزود: «اگر ما به همین منوال ادامه بدهیم در آبان ماه مرگ و میر ما به ۶۰۰نفر در روز خواهد رسید».

طبرسی گفت: «مدارس باز شد متأسفانه، دانشگاهها باز شد خب معلوم بود همین اتفاق می‌افتد. شما افراد ببرید بگذارید تو محیط، ما به کرات توی این چند روز افراد معلم داریم، دانش‌آموز داریم که کرونا دارد. وقتی شما اینها را می‌برید توی کلاس خب بقیه هم می‌گیرند و این بیماری پخش خواهد شد».

وی زیرآب ایمنی گله‌ای که از سوی آخوند روحانی مطرح شده بود را زد و افزود: «آن بحث ایمنی گله‌یی هم دیگر کاربرد ندارد، استانهایی مثل قم که در دور اسفند و فروردین به‌شدت درگیر بودند الآن دوباره وارد فاز قرمز شد، ... بنابراین ما نباید خودمان را گول بزنیم با این مسایل بیماری کنترل می‌شود، نمی‌دانم دیگر نیست، بیماری تمام شد، این بیماری متأسفانه هست، مرگ و میرش کماکان هست و الآن ما متأسفانه وارد یک فاجعه دیگری شدیم».