728 x 90

شهریاری نماینده مجلس: بترسید از روزی که این مردم جانشان به لب شان برسد و با شما برخورد کنند

مجلس ارتجاع و سخنان حسینعلی شهریاری
مجلس ارتجاع و سخنان حسینعلی شهریاری

حسینعلی شهریاری در جلسه علنی مجلس ۱۱مهر۹۷ با نگرانی گفت:

مایحتاج مردم ۳۰۰تا ۴۰۰درصد افزایش قیمت پیدا کرده، اجاره بها و مسکن قیمت مسکن حدود ۵۰تا ۱۰۰درصد افزایش قیمت داشته است. متأسفانه فقر در استان سیستان و بلوچستان بیداد می‌کند، خیلی از موکلین زنگ می‌زنند که به‌علت نداشتن لباس و وسایل مدرسه فرزندانشان را به مدرسه نفرستاده‌اند.

«بترسید از روزی که این مردم جانشان به لب شان برسد و با شما برخورد کنند».

 

درگیری بر سر FATF

جلسه روز چهارشنبه مجلس رژیم بر سر بررسی لوایح مربوط به اف.ای.تی.اف به تشنج کشیده شد و بررسی لایحه CFT به هفته بعد موکول شد. به گزارش رسانه‌های حکومتی شماری از اعضای مجلس به علی لاریجانی به‌دلیل تلاش او برای بررسی لایحه اعتراض کردند.

 

گزارشی از جنگ و جدال در مجلس آخوندی بر سر لوایح اف.ای.تی.اف:

صدای چند نماینده: رأی گرفتند رأی نیاورد / صبح رأی گرفته شد رأی نیاورد / نه رأی نیاورد دیگه / ارجاع به کمیسیون / رأی نیاورد / آقا جان رأی نیاورد / به‌صورت ارجاع به کمیسیون بود دو تایشان هم بلدند چی می‌گویند / اخطار نبود آقای دکتر

مطهری: صبح به شکل اخطار نبود... صبح در واقع یک رأی استمزاجی بود حالا نه اخطار نبود نه ایشون نظر مجلس را خواست ولی به‌عنوان اخطار نخواست نه

مطهری: اگر اخطار بود ایشون باید استناد می‌کرد به اصل ۱۵۸ولی استناد نشده

صدای چند نماینده: آقای مطهری منشأیش اخطاربود اخطار بود / آقا وارده / بر اساس اخطار / آقا اخطار نبود برادر من ارجاع به کمیسیون با اخطار فرق می‌کنه / بودند به خدا / رأی نیاورد / صبح رأی نیاورده ) صدای چند نماینده: می‌خواهید کمیسیون یک توضیحی بده؟ آقای دکتر / همهمه نمایندگان / تو لیست نبوده غیرقانونی بوده / شما اخطار را به رأی بگذارید تمام بشه / از دستور نباید خارج بشه

مطهری: لطفاً رأی خودتان را اعلام کنید... حالا به رأی گذاشتیم دیگه... حالا شما بروید رأی‌تان را بدهید...

یک نماینده: می‌خواهید به اف.ای.تی.اف برسید؟ منتظر چی هستید؟ می‌خواهید به اف.ای.تی.اف برسید؟ آقای مطهری؟ برای چی اینکار را می‌کنی؟

مطهری: پایان رأی‌گیری؛ همه دوستان رأی دادند؟...پایان رأی‌گیری تصویب شد پس ارجاع میشه به کمیسیون با کمک قوه قضاییه انشاالله بررسی

 

نوری همدانی: حوزه مخالف FATF

در خارج از مجلس رژیم نیز جدال میان باندهای حکومتی ادامه دارد. آخوند نوری همدانی از آخوندهای خامنه‌ای در حوزه قم، گفت: مبادا FATF مانند برجام شود. نمایندگان باید مراقب باشند. حوزه علمیه نیز وظیفه دارد که بیدار بوده و با تمام قوا با این قرارداد مخالفت کند.

 

از سوی دیگر، یک عضو مجلس ارتجاع از باند روحانی، پمپاژ مخالفتها علیه اف.ای.تی.اف را از سوی باند رقیب در مشهد دانست و گفت: اگر دستگاههای امنیتی به‌دنبال نفوذیها هستند باید روی مشهد تمرکز کنند. عمده مخالفان اف.ای.تی.اف از مشهد پیام می‌فرستند و نمایندگان را تهدید می‌کنند.

 

بحران ارز و درگیری باندها

در حالی که همه باندهای حکومتی دولت آخوند روحانی را مسئول افزایش قیمت ارز به‌خاطر جمع‌آوری پول معرفی می‌کنند، رئیس‌جمهور ارتجاع در یک واکنش شیادانه به این موضوع گفت: این یک تهمت و دروغ است که بگویند دولت می‌خواهد از بالا رفتن ارز ریال به دست بیاورد، چرا که دولت راه‌هایی را برای تأمین ارز مورد نیاز خود، دارد.

 

از سوی دیگر، آخوند جنتی، دبیر شورای نگهبان ارتجاع تبلیغات باند روحانی در مورد کاهش ارز را زیر سؤال برد و گفت: باید اثر کاهش قیمتها در سفره مردم پدیدار شود و مایحتاج عمومی به‌ویژه خوراک مردم به قیمت مناسب تأمین شود.

وی همچنین به دولت آخوند روحانی در مورد حل مسائل کامیون‌داران و جلوگیری از گسترش اعتراضات هشدار داد.

 

در همین حال، یک روزنامه باند روحانی به نام آرمان نوشت: کاهش قیمت ارز یک عبارت غلط است و عبارت درست این است که هنوز قیمت ارز، پنج برابر قیمت ارز در سال گذشته است و این افزایش قیمت ظرف شش هفت ماه اصلاً منطقی نیست. در واقع این یک نوع مهندسی افکار عمومی است که ارز کاهش پیدا کرده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/acbfcac9-c945-4780-ac59-7d3070eddc9e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات