728 x 90

قیام ایران – شماره ۵۹

شمار زیادی از دختران و زنان در میان شهدا و بازداشت‌ شدگان به چشم می‌خورند

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

در میان شهیدان و بازداشت‌ شدگان قیام مردم ایران شمار زیادی از دختران و زنان به چشم می‌خورند که برخی از آنان زیر ۱۸سال سن دارند. بسیاری از شهدا با شلیک مستقیم به‌سر و سینه به‌ شهادت رسیده‌اند. بازداشت‌ شدگان به‌ویژه زنان در شرایط بسیار غیرانسانی نگهداری می‌شوند و تحت شکنجه و اذیت و آزار قرار دارند.

 

به‌رغم گذشت بیش از یک‌ماه از قیام سراسری مردم ایران، رژیم ضدبشری آخوندی در وحشت از عواقب جنایتهای هولناکی که مرتکب شده است، با تمام قوا از فاش شدن اسامی و مشخصات شهیدان و دستگیر ‌شدگان جلوگیری می‌کند. در بسیاری موارد تنها در صورتی پیکر شهیدان را به خانواده‌هایشان تحویل می‌دهند که متعهد شوند برای آنها مراسم نگیرند و کتباً اعلام کنند که فرزندشان در حوادثی مانند تصادف به‌قتل رسیده‌اند.

 

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، با درود به زنان قهرمان ایران که برای سرنگونی این رژیم ضدبشری بپاخاسته‌اند، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر، گزارشگر ویژه ملل ‌متحد درباره ایران و گزارشگر زنان و دیگر مراجع مدافع حقوق زنان و حقوق‌بشر را به محکوم کردن کشتار مردم ایران، به‌ویژه زنان، و اقدام فوری برای توقف جنایت علیه بشریت فرامی خواند و از ملل ‌متحد خواهان اعزام یک هیات حقیقت‌یاب بین‌المللی برای بازدید از بازداشت‌ شدگان به‌ویژه زنان می‌باشد.

 

اسامی و مشخصات برخی از زنان شهید شرح زیر می‌باشد:

۱- تهران - مینا شیخی – ۵۹ساله و مادر ۶فرزند – تهران. وی با شلیک مستقیم به قلبش به‌ شهادت رسیده است.

۲- تهران - گلناز سمسامی، ۳۴ساله، تهران- در اثر اصابت گلوله به‌سر به‌ شهادت رسیده است.

۳- تهران - شهریار - آزاده ضربی، ۲۸ساله

۴- تهران - نیکتا اسفندانی، ۱۴ساله

۵- تهران – رباط کریم - مریم نوری

۶- تهران – رباط کریم - مرضیه عباس زاده

۷- تهران - بهارستان - فاطمه حبیبی

۸- کرج - آمنه شهبازی فرد – ۳۴ساله، مادر سه فرزند از جمله یک دختر ۴ساله. از پشت سر در حالی که به یک مجروح کمک می‌کرده است از ناحیه گردن هدف قرار گرفته است.

۹- کرج - آذر میرزاپور زهابی– پرستار در بیمارستان شفا، ۴۸ساله و مادر ۴فرزند –کرج - باغستان. با شلیک گلوله به قلب وی در هنگام عبور از خیابان به‌ شهادت رسیده است.

۱۰- کرج - مهناز مهدیزاده نادر

۱۱- کرج - بیتا خدادادی

۱۲- کرج –مهر شهر - نیکتا خزایی

۱۳- بهبهان - شبنم دیانی

۱۴- آبادن - حلیمه سمیری

۱۵- ماهشهر - حسنیه عتقی

۱۶- اهواز - معصومه داراب پور

۱۷- سنندج - زیبا خشگوار

۱۸- کامیاران - پریسا سیفی

۱۹- شیراز - یک دختر دانش‌آموز، از هلیکوپتر هدف گلوله قرار گرفته و به‌ شهادت رسید.

۲۰- بهبهان - یک دختر ۱۳ساله –به همراه سه جوان به نامهای فرزاد و مهرداد و محمود دشتی از پشت سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

 

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

اول دی ۱۳۹۸(۲۲دسامبر ۲۰۱۹)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/eeecd624-d7ec-41c5-9455-86d1fe49829b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات