728 x 90

شمار جانباختگان کرونا از مرز ۲۰هزار نفر عبور کرد

آمار بهت‌انگیز جانباختگان در ۲۴۵ شهر حداقل ۲۰ هزار و ۴۰۰ نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

مجلس ارتجاع طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور را از دستور خارج کرد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، سه‌شنبه ۱۹فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار بهت‌انگیز جان‌باختگان فاجعه کرونا در ۲۴۵شهر ایران حداقل ۲۰هزار و ۴۰۰نفر است که قطعاً تمام قربانیان را شامل نمی‌شود.

تعداد هموطنان جانباخته در آذربایجان غربی به ۴۳۰نفر، آذربایجان شرقی به ۳۳۵نفر، در اردبیل به ۴۴۵نفر، در بوشهر به ۴۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۲نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۰۰نفر، در سمنان به ۳۵۰نفر، در قم به ۲۰۵۰نفر، در کردستان به ۳۴۰نفر، در کرمان به ۳۴۵نفر، در کرمانشاه به ۶۳۰نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۱۲۲نفر، در لرستان به ۵۱۰نفر، در مرکزی به ۳۰۰نفر و در همدان به ۵۶۰نفر رسیده است که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

در همین حال امروز طرح سه فوریتی تعطیلی یک‌ ماهه کشور برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر که توسط۸۰تن از نمایندگان مجلس رژیم در مقابل طرح روحانی برای بازگرداندن مردم به سرکار، ارائه شده بود به‌دلیل «مغایرت با قانون اساسی» از دستور کار مجلس خارج شد.

وزیر کشور روحانی در این جلسه با سر هم کردن دروغهای همیشگی گفت: «با توجه به روند کار برای کنترل ویروس کرونا در کل کشور و تسلط کافی، نگرانی وجود ندارد، ضمن این‌که روند ابتلا به این بیماری در سطح کشور رو به کاهش است».

اما وزیر بهداشت در همین جلسه با تأکید بر این‌که «هیچ پدیده‌یی برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی شدن کرونا نیست» به‌طور تلویحی مخالفت خود را ابراز داشت و خاطرنشان کرد الآن در «مرحله مدیریت بیماری» هستیم و «به مهار و کنترل نرسیدیم. نباید دچار توهم یا گرفتاری محاسباتی شویم.....».

نمکی خواستار جلسه غیرعلنی شد و برای اولین بار اذعان کرد ویروس در قم و گیلان جداگانه وارد شده است. وی گفت: «۲۳تیم اپیدمیولوژیست در حال کار روی این هستند که منشاء بیماری کجا بود. آنچه در گیلان اتفاق افتاد با آنچه در قم اتفاق افتاد، دو مقوله جداگانه است. همه این موارد را بررسی کردیم و در یک جلسه غیرعلنی مواردی را مطرح می‌کنیم...».

مقاومت ایران در روز ۸فروردین اعلام کرد: «بیماری کرونا از اوایل بهمن در آستارا و تالش وجود داشته و در اواخر دیماه تعداد قابل توجهی گردشگر و مسافر چینی از طریق جمهوری آذربایجان به آستارا و منطقه آزاد انزلی رفته‌اند». کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورا در اطلاعیه‌های ۹و ۱۲و ۱۵فروردین اسناد بیمارستانی ۱۱بیمار مبتلا به کرونا در تهران را در فاصله ۵تا ۱۸بهمن فاش کرد.

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران شب گذشته در مصاحبه با تلویزیون رژیم گفت: «ما در بخشهای عادی ۲۸٪ رشد داشتیم، در آی.سی.یو در سه روز اخیر با رشد حدود ۱۵٪ روبه‌رو بودیم، میزان ترخیص ما در روزهای اخیر کم شده...... ما هنوز در نقطه منحنی به‌صورت شتابان هستیم... جمعیت تهران خیلی زیاد و متنوع است امکانات تجهیزاتی ما اجازه این بضاعت را نمی‌دهد....» وی امروز هم بعد از جلسه شورای شهر تهران گفت: «کماکان تهران یکی از نقاط داغ ابتلا به ویروس کرونا است و به‌دلیل حجم ترددهای درون شهری تقریباً هیچ نقطه پاکی نداریم» (خبرگزاری رسمی رژیم ۱۹فروردین).

حمید سوری عضو ستاد مدیریت کرونا و متخصص اپیدمیولوژی در یک اعتراف تکان‌دهنده گفت: «تاکنون حدود ۵۰۰هزار نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند... روند اپیدمی در کشور هم‌چنان صعودی است و در هیچ استانی به پیک و یا سطح افقی نمودار اپیدمی نرسیده‌ایم. در بسیاری از استانها مثل خراسان رضوی، آذربایجان غربی، بوشهر، خوزستان، کرمانشاه، سمنان یا حتی تهران هم‌چنان روند افزایشی داریم... اکنون تقریباً هیچ جایی در کشور نداریم که پاک باشد. در بدبینانه‌ترین حالت شاید ۴۰۰هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشور جان خود را از دست بدهند... اگر پیک دوم کرونا شروع شود شرایط سختی خواهیم داشت » (خبرگزاری رسمی رژیم ۱۸فروردین).

از سوی دیگر وحشت از خیزشهای اجتماعی در سطوح مختلف رژیم موج می‌زند. زاهدی نماینده مجلس ارتجاع در جلسه امروز گفت: «شرایط پساکرونا تهدید اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای کشور است که متأسفانه نادیده گرفته شده است و غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی برای کشور دارد » (سایت مجلس رژیم ۱۹فروردین).

روزنامه حکومتی ایران امروز نوشت: «ما بعد از کرونا جنبش‌های اجتماعی بزرگ خواهیم داشت بعد از کرونا ایران آرام نخواهد بود. درست مانند بعد از انتخابات ۹۶، ما شاهد حوادث متعدد و قدرتمند خواهیم بود».

روزنامه حکومتی شرق امروز نوشت با توجه به «حوادث آبان و دی سال گذشته، شعارهایی که سر داده شد و نیز نحوه مشارکت در انتخابات اسفند.. اگر وضع به همین منوال پیش رود،... تاب‌آوری اقتصاد ملی با این وضع بازار نفت، صدمات معیشتی جبران‌ناپذیر کروناویروس و فشار روزافزون بر اقشار تهیدست،دچار تزلزل جدی خواهد شد». این روزنامه دیروز هم خاطرنشان کرده بود ۱۵میلیون روزمزد در ایران با خانواده‌هایشان که ۴۰تا ۵۰میلیون را در بر می‌گیرند جمعیت آسیب‌پذیری هستند که «خطر بزرگ‌تری از کرونا است که جامعه را تهدید می‌کند».

در همین حال اکبر ترکان وزیر دفاع و وزیر ترابری در دوران رفسنجانی و مشاور پیشین روحانی، وحشت خود از روشنگریهای مقاومت ایران را برملا کرد. وی با پریشانی و در منتهای استیصال گفت: «سال ۹۹سال سختی خواهد بود...علاوه بر ویروس کرونا باید مواظب ویروس تیرانا هم باشیم. ما الآن با ۲ویروس طرف هستیم، یک ویروس کرونا است و یک ویروس تیرانا است که پایتخت آلبانی است و در آنجا هزار و ۵۰۰منافق در اردوگاههایی هستند که برای اینها سالنهایی را تجهیز کرده‌اند و اینها هر روز آنجا می‌روند و پشت کامپیوتر می‌نشینند و شروع به جنگ روانی و جنگ اینترنتی بر علیه جمهوری اسلامی می‌کنند. تمام منافقین آنجا برای جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی سازماندهی شده‌اند... تا جایی که بتوانند شایعه درست می‌کنند و دروغ می‌گویند» (سایت خبر فوری رژیم ۱۸فروردین).

خانم مریم رجوی پریشانی و استیصال مهره‌ها و مقامات رژیم در مرحله پایانی و هیستری آنان علیه مجاهدین و مقاومت ایران را امری بسیار روشن و قابل فهم توصیف کرد و افزود خودداری امروز مجلس ارتجاع از بررسی طرح «سه فوریتی تعطیلی یک ماه کشور» نشان دیگری از مشارکت خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم در طرح جنایتکارانه بازگرداندن مردم بر سر کار و روانه کردن آنها به قربانگاه کرونا است. خانم رجوی خاطرنشان کرد این اقدام جنایت علیه بشریت است به‌خصوص که اکثریت قریب به اتفاق متخصصان رژیم بر این حقیقت تأکید دارند که اپیدمی کرونا مهار نشده و در بسیاری نقاط رو به گسترش است و بازگشتن به روال عادی قربانیان بیشماری بر جای خواهد گذاشت.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹فروردین ۱۳۹۹(۷آوریل ۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/05fbff11-7b79-458f-a337-82ca7b12cf0e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات