728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۴۴

شصت و پنجمین شب قیام، خیزش مردم قهرمان مهاباد و تهاجم نیروهای دشمن با زرهپوش و تیربار تظاهرات سراسری پاسخ کوبنده جوانان شورشگر به تهدیدهای خامنه‌ای

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۴۴

 

 

شصت و پنجمین شب قیام، خیزش مردم قهرمان مهاباد و تهاجم نیروهای دشمن با زرهپوش و تیربار

تظاهرات سراسری پاسخ کوبنده جوانان شورشگر به تهدیدهای خامنه‌ای

 

شنبه شب ۲۸ آبان در شصت و پنجمین شب قیام، شهر مهاباد که پس از مراسم خاکسپاری شهید قیام کمال احمدپور، صحنه تظاهرات گسترده مردمی شده بود، شامگاه شنبه مورد حمله گسترده نیروهای سرکوبگر و یگان ویژه قرار گرفت که با سلاحهای جنگی و خودروهای زرهی وارد شهر شدند و بی‌وقفه به سمت مردم و منازل آنها شلیک می‌کردند. صدای تیراندازی از تمام نقاط شهر بگوش می‌رسید. نیروهای دشمن برق شهر را نیز قطع کردند.

 

شیراز، تبریز، سنندج، مهاباد، ملکان، لارستان، لاهیجان، پاوه، گلپایگان، لالی، مریوان، ساری، اردبیل، خوی، بناب، کنگاور، گرمسار، درجزین، دیواندره، سقز، اشنویه، شهریار، بوکان، قروه، رزن، قم، پارسیان، دشتی، حیدرآباد کرج و بسیاری شهرهای دیگر نیز صحنه تظاهرات شبانه و درگیری با مزدوران دشمن بود.

 

در تهران، مردم در نقاط مختلف از جمله سعادت آباد، بلوارفردوس، پرند، نارمک، تهرانپارس، پونک، ستارخان، سیدخندان و شهرک قدس تظاهرات شبانه برگزار کردند و شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور سر دادند. در گرمسار مردم با فریادهای بی‌شرف بی‌شرف با مأموران سرکوبگر به جنگ و گریز پرداختند.

 

در آذربایجان شرقی، در خیابانهای ملکان مردم تجمعات شبانه تشکیل داده و علیه خامنه‌ای شعار دادند. در بناب نیز تظاهرات شبانه با شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور برپا شد.

 

در آذربایجان غربی، خوی، تکاب، مهاباد، اشنویه، پیرانشهر، بوکان و ملکان صحنه تظاهرات شبانه و مقاومت مردم در برابر یورش نیروهای سرکوبگر دشمن بود. مردم خوی شعار می‌دادند «از خوی تاکردستان، جانم فدای ایذه». در پیرانشهر مردم با روشن کردن آتش شعار «‌کرد بلوچ آذری، آزادی برابری» دادند. زنان دلاور پیرانشهر برای تظاهر کنندگان در خیابان‌ها نان و پنیر آماده می‌کردند.

 

در کردستان، در تظاهرات گسترده مردم دیواندره که از ظهر شروع شد چند تن از تظاهر کنندگان با شلیک نیروهای سرکوبگر کشته و زخمی شدند. در شهر مریوان مردم شبانه در خیابان‌ها با روشن کردن آتش تظاهرات خیابانی کرده و مجسمه دژخیم قاسم سلیمانی را به آتش کشیدند. در شهرهای سنندج، مریوان، نیز نیروهای جنایتکار رژیم به‌صورت گسترده از سلاحهای جنگی علیه مردم استفاده کردند.

در بهاران، ویلاشهر و مسکن مهر سنندج، جوانان با شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای تظاهرات کرده و با مأموران دشمن درگیر شدند. نیروهای لباس‌شخصی با یورش به شهرک ویلاشهر دست به تخریب منازل و خودروهای مردم زدند ولی تا ساعت‌های پایانی شنبه شب تظاهرات ادامه داشت و صدای تیراندازی شنیده می‌شد.

 

در کرمانشاه، مردم پاوه تجمع شبانه برگزار کرده و با مقاومت در برابر نیروهای سرکوب، آنها را فراری دادند و مردم کنگاور با شعار «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» تظاهرات شبانه کردند.

 

در اردبیل، شهر اردبیل شاهد تظاهرات و درگیری با مزدوران خامنه‌ای بود و مردم چهلم شهادت اسرا پناهی دختر دانش‌آموز ۱۶ساله را برگزار کردند.

 

در اصفهان، مردم گلپایگان شبانه به خیابان آمده و با شعار «می‌جنگیم می‌میریم ایرانو پس می‌گیریم» تظاهرات کردند.

 

در ایلام، در شهر مورموری از توابع شهرستان آبدانان تظاهرات گسترده مردم که از صبح شنبه آغاز شده بود تا ساعت‌های پایانی شنبه شب ادامه داشت. فرماندار آبدانان، به خبرگزاری حکومتی ایرنا گفت: «تعدادی از ادارات دولتی و نهاد‌های انقلابی در مرکز بخش کلات مورموری مورد تعرض اغتشاشگران قرار گرفتند و این افراد با استفاده از مواد آتش‌زا قسمتهایی از ساختمان بخشداری، شهرداری، بانک‌های عامل، جهاد کشاورزی و اداره پست مورموری را به آتش کشیدند» (ایرنا ۲۸آبان).

 

در فارس، در محله کشن (گلشن) شیراز بعد از مراسم خاکسپاری شهید سجاد قائمی مردم با جمعیت زیاد و شعارهای مرگ بر خامنه‌ای تظاهرات کردند و هنگامی که مردم به‌سمت کمربندی می‌رفتند لباس‌شخصیها و موتورسوارها که منتظرجمعیت بودند از فاصله کم به سمت مردم شلیک کردند که شماری شهید و مجروح شدند.

 

در گیلان، شهر لاهیجان شاهد تظاهرات شبانه با شعار مرگ بر دیکتاتور در تمامی مناطق شهر بود.

در استان مرکزی، مردم در شهر محلات با شعار «مرگ بر دیکتاتور» تظاهرات شبانه برپا کردند و در جاده ساوه مردم بیلبورد تصویر خامنه‌ای را به آتش کشیدند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ آبان ۱۴۰۱ (۲۰ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d7d00700-f59b-47ac-8dfe-1233e1391b55"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات