728 x 90

شرکت نماینده رژیم زن‌ستیز آخوندها در کمیسیون مقام زن در نیویورک قویاً محکوم است

اطلاعیه کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت

شرکت نماینده رژیم زن‌ستیز آخوندها در کمیسیون مقام زن در نیویورک قویاً محکوم است

 

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران، سفر انسیه خزعلی، معاون رئیسی جلاد ۶۷ در امور خانواده و زنان به نیویورک و شرکت وی در شصت و هشتمین اجلاس کمیسیون مقام زن ملل متحد را قویاً محکوم می‌کند. پذیرش نماینده این رژیم زن‌ستیز آخوندی در ملل متحد اهانت به عموم زنان ایران است که تحت شدیدترین سرکوب و تبعیض قرار دارند.

در حالی معاون رئیسی به ملل متحد راه می‌یابد که در سال ۲۰۲۳ دست کم ۸۶۴ زندانی از جمله ۲۶ زن در ایران اعدام شده‌اند و در ماههای اخیر با قانونی تحت عنوان «عفاف و حجاب» سرکوب زنان در همه زمینه‌ها تشدید شده است.

کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی در گزارش اخیر خود به شورای حقوق‌بشر ملل متحد تصریح می‌کند «سرکوب خشونت‌بار اعتراضات مسالمت‌آمیز و تبعیض ساختاری فراگیر علیه زنان و دختران منجر به ارتکاب نقض جدی حقوق‌بشر توسط رژیم شده که بسیاری مصداق جنایات علیه بشریت محسوب می‌شوند». گزارش از «تجاوز و سایر اشکال خشونت جنسی و مبتنی بر جنسیت، از جمله تجاوز گروهی» به‌عنوان ابزاری برای گرفتن اعترافهای اجباری از بازداشت شدگان یاد می‌کند.

 

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

۲۱ اسفند ۱۴۰۲ (۱۱ مارس ۲۰۲۴)

 

برای مطالعه روی سایت کمیسیون زنان، روی این لینک کلیک کنید.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8e8a59ea-1d5a-49f0-89cd-ae77abce2353"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات