728 x 90

سیگال مندلکر: تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران، ۱۹۰مجموعه تحریم و بیش از ۲۶۰۰فرد و نهاد را هدف قرار داده است

سیگال مندلکر
سیگال مندلکر

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا مندلکر در نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی سالانه در مورد مبارزه با تروریسم درباره تحریم‌های اعمال شده علیه رژیم ایران اصلی‌ترین حامی تروریسم در جهان گفت: معاونت تروریسم و اطلاعات مالی از شروع دولت ترامپ در برنامه‌های متعدد تحریمی بیش از ۱۹۰مجموعه تحریم اعلام کرد که بیش از ۲۶۰۰فرد، نهاد، کشتی و هواپیما را هدف قرار داد. این موارد برگرداندن تحریم‌ها علیه اصلیترین حامی تروریسم در دنیا یعنی رژیم ایران را در برمی‌گیرد.

سیگال مندلکر مندلکر در نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی سالانه در مورد مبارزه با تروریسم گفت:‌ در سال ۲۰۱۸، دفتر کنترل داراییهای خارجی بیش از هر سال دیگری در ۱۵سال گذشته، تروریستها و حامیان تروریستها را تحریم کرد.

به‌طور مثال، سال گذشته ما یک شبکه نفت برای ترور را تحریم کردیم که بخشی از یک طرح پیچیده برای تجارت نفت رژیم ایران از طریق یک شرکت روسی و یک شرکت تابعه وزارت انرژی روسیه به سوریه برای تأمین مالی سپاه پاسداران و نیروی قدس آن بود و نهایتاً تأمین مالی حزب‌الله و حماس.....

ما به شکل مشابه‌ای از اختیاراتمان استفاده کردیم تا نیروی بسیج را هدف قرار دهیم که یک گروه شبه‌نظامی دیگر زیرمجموعه سپاه پاسداران ایران است و کودکان را به درگیریهای تحریک شده توسط سپاه پاسداران می‌فرستد تا بجنگند و کشته شوند.

وقتی ما بسیج را تحریم کردیم، کل شبکه شرکتهای چندین میلیارد دلاری آن که بسیاری از آنها معاملات بین‌المللی قابل توجهی در سراسر خاورمیانه و اروپا داشتند را نیز تحریم کردیم.

روز بعد از این لیست‌گذاریها، نهادهای تحریم شده شاهد سقوط ارزش سهامشان بودند. هشت شرکت مجموعاً ۱۲.۳تریلیون ریال یا ۲۹۳میلیون دلار از ارزش بازارشان را از دست دادند و هر کس که به تجارت با آنها ادامه دهد ممکن است مشمول تحریم‌های ثانویه ما شود.

در دوره دولت ترامپ، ما تلاشهایمان برای مقابله با شبکه‌های مالی جهانی حزب‌الله را نیز متمرکز کردیم.

از سال ۲۰۱۷، ما پشتیبانان حزب‌الله در بیش از ۲۰کشور را تحریم کردیم از جمله در اروپا، غرب آفریقا و سراسر خاورمیانه. تنها در سال ۲۰۱۸، وزارت خزانه‌داری بیش از ۴۰فرد و نهاد وابسته به حزب‌الله را لیست‌گذاری کرد که بیش از هر سال قبل از آن بود....

به گزارش سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا سیگال مُندٍلکٍر افزود: ما با هم کار کردیم تا نیروهای پشت القاعده و داعش را شکست دهیم با نیروهای نیابتی تروریست مورد حمایت رژیم ایران مانند حزب‌الله و حماس مقابله کنیم و از گروه‌های جانشین افراطی که کماکان بذر آنها پاشیده می‌شود، جلوگیری کنیم.

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در این کنفرانس گفت: در ۴سپتامبر،(سیزدهم شهریور) ما همچنین یک شبکه دیگر بین‌المللی متشکل از نزدیک به ۴۰فرد، نهاد و کشتی را که دست‌اندرکار قاچاق غیرقانونی نفت و سایر اشکال دور زدن تحریم‌ها بودند، را تحریم کردیم. این اعمال از طرف همان رژیم فاسد ایران که تلاش می‌کند که مسیرهای تجارت بین‌المللی را با تلاش برای اخلال در جریان تجارت از طریق تنگه هرمز به گروگان بگیرد، انجام می‌شد. در رأس این شبکه فرمانده نیروی قدس قاسم سلیمانی و مقام نیروی قدس و وزیر نفت سابق رستم قاسمی قرار دارند. ....

اجازه بدهید با صراحت بگویم: هر کس که به سپاه پاسداران و نیروی قدس آن کمک کند که به پولی دست پیدا کند که برای درگیر شدن در رفتار مخرب خودش استفاده کند، ریسک این‌که خودش تحریم شود را می‌پذیرد. و ما به کار با بانکها و دولتها در سراسر دنیا ادامه می‌دهیم تا آنها را از نظام مالی بین‌المللی قطع کنیم.....

سیگال مندلکر با اشاره به وعده‌های دروغین رژیم ایران مبنی بر تأمین نکردن تروریستها با محموله‌های نفتی و مبارزه با پولشویی افزود: در طرح‌های تأمین مالی سپاه پاسداران یا حزب‌الله یا حماس که پیش‌تر به آن اشاره کردم، ما بازیهای پوششی متعددی کشف کردیم که متشکل از چیزهایی مانند مدارک جعلی، شرکتهای پوششی یا مجموعه‌ای از اعمال فریبکارانه دیگر که برای تأمین مالی تروریسم استفاده می‌شد، بود.