728 x 90

سی.بی.اس نیوز: تهران با مهار کار بازرسان هسته‌یی از شرایط مندرج در توافق هسته‌یی فاصله می‌گیرد

آژانس انرژی اتمی
آژانس انرژی اتمی

سی.بی.اس نیوز روز چهارم اسفند درباره رد کردن توافق دولت روحانی با آژانس در مجلس ارتجاع نوشت: اقدام تهران برای مهار کار بازرسان هسته‌یی، آخرین قدم مهم آن است که از شرایط مندرج در توافق هسته‌یی فاصله می‌گیرد، که همگی بخشی از استراتژی رژیم ایران رو به بایدن است.

سی.بی.اس نیوز افزود: همزمان با تشدید بن‌بست با بایدن، ایران قصد دارد کار بازرسان هسته‌یی را محدود کند. رژیم ایران از روز سه‌شنبه ۵ اسفند دسترسی بازرسان هسته‌یی سازمان ملل متحد را محدود می‌کند تا فشارها بر ایالات متحده را افزایش دهد. در بحبوحه اختلاف‌نظر در مورد توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ که دونالد ترامپ از آن خارج کرد. سرنوشت این توافق معلوم نیست، هر دو تهران و واشنگتن اصرار دارند که طرف مقابل اولین قدم مهم را در جهت پیروی از آن بردارد.

رژیم ایران به بازرسان دسترسی کمتری خواهد داد، از جمله متوقف کردن حداقل برخی بازرسیهای "سرزده" از سایتهای هسته‌یی اعلام نشده. این توافق آخرین لحظه در آخر هفته بین تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ناظر هسته‌یی سازمان ملل متحد، حاصل شد. طبق توافق جدید، تعداد بازرسان آژانس انرژی هسته‌یی ایران تغییر نمی‌کند، اما بازرسیها محدودتر می‌شوند...

سی.بی.اس نیوز نوشت مجلس رژیم توافق رسمی دولت با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی را رد کرده و اقدامات آن را به دادگستری کشور ارجاع داد.

کاظم غریب‌آبادی، نماینده رژیم در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه چهارم اسفند (۲۲ فوریه) اعلام کرده بود: «تمام دسترسی‌های تکمیلی آژانس از نیمه‌شب امشب متوقف می‌شود.»

غریب‌آبادی در ادامه افزود: «از ساعت ۱۲ امشب چیزی به نام تعهدات فراتر از پادمان نداریم. دستورات لازم به تاسیسات هسته‌ای صادر شده است.»

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/81ac9922-b7bb-4489-b84c-881bc6a4284d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات