728 x 90

سوئد بار دیگر به شهروندان خود در مورد سفر به ایران هشدار داد

وزارت خارجه سوئد
وزارت خارجه سوئد

وزارت‌خارجه سوئد روز جمعه سوم تیر، در بیانیه‌یی از شهروندان خود خواست که به‌دلیل شرایط امنیتی تا پیش از پایان دادگاه (دژخیم حمید نوری) که روابط دو کشور را تیره کرده است» از «هر گونه سفر به ایران» خودداری کنند.

انتشار این اطلاعیه دوم وزارت‌خارجه سوئد در ارتباط با حکم دادستانی برای دژخیم حمید نوری است که از عاملان کشتار زندانیان سیاسی سال۶۷ است و به اتهام «جنایت جنگی» و «قتل عمد» درخواست حبس ابد شده است.

شماری از اتباع خارجی و ایرانی‌های دوتابعیتی در سالهای اخیر توسط رژیم آخوندی به اتهام‌های گوناگون از جمله جاسوسی، همکاری با نهادهای امنیتی خارجی یا اقدام علیه نظام بازداشت شده‌اند. رژیم آخوندی برخی از این افراد را با زندانیان و جاسوسان رژیم در کشورهای دیگر مبادله کرده است.

گروگانگیری آخوندها بارها از سوی دولتها و سازمانهای حقوق‌بشری در سراسر دنیا محکوم و به‌عنوان «باج‌خواهی» با هدف «پیشبرد اهداف سیاسی» تعبیر شده است.

وزارت‌خارجه سوئد روز هشتم اردیبهشت نیز در اطلاعیه اول خود از شهروندان این کشور خواسته بود که از «سفرهای غیرضروری به ایران» خودداری کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fcd885de-108b-48ea-ae47-8015b9925d01"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات