728 x 90

سناتور مارکو روبیو: دونالد ترامپ باید به توافق اتمی رژیم ایران خاتمه دهد

سناتور مارکو روبیو
سناتور مارکو روبیو

سناتور مارکو روبیو عضو کمیته روابط خارجی سنا و کاندیدای ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا طی مقاله‌یی که  روز سه‌شنبه 18اردیبهشت 97 در فاکس‌نیوز درج شده نوشت:‌ «پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه‌شنبه تصمیم خواهد گرفت که در توافق اتمی با رژیم ایران باقی بماند یا که آن را ترک کند. او نباید در خاتمه دادن به این توافق معیوب و خطرناک که غیرقابل اصلاح است تردیدی به خود راه دهد. توافق رژیم ایران توافق بدی است، بقدری بد که اکثریت دو حزبی در هر دو مجلس کنگره علیه آن رأی دادند. نقص اصلی این توافق این است که رژیم ایران را غنی‌تر ساخت و قدرت بی‌ثبات کردن خاورمیانه را در اختیار آن قرار داد. این توافق در حدود 100میلیارد دلار از دارائی‌های مسدود شده را به دولتی آزاد کرد که وزارت‌خارجه آمریکا آن را « اصلی‌ترین حامی تروریسم دولتی» توصیف می‌کند. آخوندهای حاکم بر ایران به‌جای استفاده از بهره‌های مالی این توافق برای مردم ایران اقدام به توسعه مهاجمانه برنامه موشکی خود کردند. آنها همچنین از لغو تحریمها برای افزایش حمایت خود از حزب‌الله لبنان و همچنین دیگر گروه‌های تروریستی و گروه‌های شبه‌نظامی در عراق و یمن کردند...آخوندهای حاکم بر ایران همچنین از ثروت به‌دست آمده از توافق اتمی برای تقویت و سر پا نگه‌داشتن بشار اسد دیکتاتور رژیم سوریه استفاده کرده‌اند رژیمی که مسئول کشتار صدها هزار نفر است و به‌طور مکرر اقدام به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه شهروندان غیرنظامی خود شامل زنان و کودکان کرده است...».

سناتور مارکو روبیو افزود:‌ «غیرقابل بخششترین عیب و نقض این توافق اتمی این است که تدوین کنندگان اولیه آن انتخاب کردند که در کنار آخوندها حاکم بر ایران قرار گرفته و آنها را در مقابل مردم ایران تقویت کنند، مردمی که مخالفت آنها علیه دولت فاسد و جنایتکار حاکم بر ایران هم‌چنان در حال افزایش است...تظاهراتهای عظیمی که در دسامبر 2017 و ژانویه 2018 در سراسر ایران فوران کرد، ممکن است رژیم ایران و متحدانش را شگفت‌زده کرد باشند. اما این تظاهراتها و اعتراضات، مردم عادی ایران را متعجب نکرد، مردمی که به‌رغم سرکوب مستمر دولتی، کماکان راه‌هایی برای نشان‌دادن نارضایتی خودشان پیدا می‌کنند... دونالد ترام‍پ باید به این توافق معیوب و ناقص خاتمه داده و تحریمهای فلج کننده اقتصادی و مالی علیه رژیم ایران اعمال کند...»

سناتور مارکو روبیو در پایان نوشت:‌« آزار و اذیت مردم ایران توسط این رژیم استمرار دارد، این آزار و اذیت ناشی از فساد جنایتکارانه و مدیریت سو اقتصادی رژیم، حمایت آن از گروه‌های تروریستی و همچنین از رژیم اسد، تجاوزگریش با استفاده از موشکهای بالستیک و نقض سیستماتیک حقوق‌بشر توسط آن می‌باشد، مردم ایران شایسته بهتر از این هستند...»

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات