728 x 90

سناتور مارکو روبیو:‌ هر حمله موشکی رژیم ایران باید با قدرت پاسخ داده شود

سناتور مارکو روبیو
سناتور مارکو روبیو

سناتور مارکو روبیو از اعضای ارشد سنای آمریکا و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری ضمن محکوم کردن حمله موشکی به احزاب کردی در اقلیم کردستان عراق خواستار پاسخ قدرتمند به رژیم آخوندی شد.

 

مارکو روبیو در حساب توئیتری خود نوشت:

خشونت اخیر علیه کردها بخشی از تلاشهای این رژیم تروریستی در تهران برای بی‌ثبات کردن این منطقه است.

 


آمریکا حملات موشکی رژیم ایران را محکوم کرد

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در بریفینگ روزانه ۲۰شهریور ۹۷ خود حملات موشکی رژیم ایران به پایگاههای احزاب کردی ایرانی در عراق را محکوم کرد و این رژیم را عامل بی‌ثباتی منطقه و بازیگر بد در سراسر جهان خواند.

 

رژیم ایران عامل بی‌ثباتی منطقه و بازیگر بد در سراسر جهان

هدر نائورت در پاسخ به این سؤال که، دیروز معاون رئیس‌جمهور پنس حمله موشکی رژیم ایران به کردستان عراق را محکوم کرد. حمله‌یی که کردهای ایرانی را هدف قرار داد. آیا شما هم نسبت به این مسأله واکنشی دارید؟ گفت: من فکر می‌کنم که اگر ما به وضعیتی که به‌نظر می‌آید الآن در عراق نمایان می‌شود، نگاه کنیم، این مهم است که برجسته کنیم که (رژیم) ایران چه بازیگر بدی در منطقه، در سراسر جهان و به‌طور مشخص در این کشور (عراق) بوده است. آنها به مداخله ادامه می‌دهد، رژیم ایران هم‌چنان یک بازیگر بد در منطقه و همچنین در عراق است. و این حمله اخیر که شما به آن اشاره می‌کنید به‌روشنی تلاش دیگری است برای بی‌ثبات کردن این کشور، این دولت و بی‌ثبات کردن این منطقه. ما حملات موشکی اخیر از جمله حمله به کویا[کویسنجق] را محکوم می‌کنیم همان‌طور که طی آخر هفته کردیم.

 

رژیم ایران رفتار بی‌ثبات کننده‌اش را متوقف کند

این مسلماً یک نقض آشکار حق حاکمیت عراق و حقوق عراق است. ایران کماکان یک بازیگر بد در منطقه است. و ما کماکان از حق حاکمیت عراق حمایت می‌کنیم. ما انتظار داریم که ایران به حق حاکمیت عراق و سایر کشورهای منطقه کاملاً احترام بگذارد و این رفتار بی‌ثبات کننده را متوقف کند».

نوئرت در پاسخ به سؤال، دیدگاه شما در رابطه با درخواست رژیم ایران که باید رهبران احزاب کرد ایرانی به آنها تحویل داده شوند و پایگاههایشان بسته شود چیست؟ آیا این مداخله بیشتری است؟ پاسخ داد

من خودم این موضعگیری را نشنیده‌ام. ولی ما از حق حاکمیت عراق حمایت می‌کنیم. و عراق باید چنین تصمیم‌هایی را بگیرد نه ایران.


بیشتر بخوانید: