728 x 90

۱۰ سناتور آمریکایی از بایدن خواستند درباره تحریم‌های نفتی ایران سخت‌گیری بیشتری کند

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه
تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه

۱۰سناتور آمریکا از دولت بایدن خواهان اجرای تحریم‌ها علیه نفتشکهای رژیم ایران شدند. در این نامه آمده است که مالکان کشتی‌ها و مشتریان نفت ایران در چین با این باور که دولت بایدن برای تنبیه آنها «بسیار ضعیف و مردد» است، زیر بار ریسک بیشتری در معاملات نفتی با ایران می‌روند.

در نامه ۱۰سناتور آمریکایی به بایدن همچنین آمده است: ما از شما می‌خواهیم تحریم‌های ایالات متحده را علیه شرکتهایی که نفت ایران را خریداری می‌کنند و نفتکشهایی که با پرچم خارجی نفت ایران را منتقل می‌کنند، اعمال کنید.

در نامه سناتورهای آمریکایی که در سایت سناتور تام کاتن که روز ۸بهمن منتشر شده، آمده است: سناتور تام کاتن و دیگر سناتورها از بایدن خواهان اجرای تحریم‌ها علیه نفت‌کش‌های ایرانی شدند. این سناتورها گفته‌اند دولت بایدن تاکنون از اتخاذ اقدامات لازم در برابر افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران اجتناب کرده و عدم تمایل کاخ‌سفید برای اقدام به‌خاطر ملاحظاتی که پیرامون مذاکرات برجام دارد، «جنایتکاران» را جسورتر کرده است.

سناتور تام کاتن و ۹تن دیگر از سناتورها با اسال نامه‌یی به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از وی خواستند تحریم‌ها علیه ناوگان رو به افزایش نفتکش‌های نفتی فروش نفت ایران و علیه نهادهایی که این نفت را خریداری می‌کنند، اعمال کند.

پرزیدنت بایدن از زمان روی کار آمدن خود تاکنون از اقدام علیه افزایش شدید صادرات نفت ایران خودداری کرده است...

این نامه در ادامه هشدار داده است که افزایش صادرات نفت ایران اهرم‌های آمریکا در مذاکرات هسته‌یی را تضعیف کرده و خزانه خالی حکومت ایران را پر می‌کند.

در بخشی از نامه ده سناتور آمریکایی به بایدن آمده است: «ما از شما می‌خواهیم تحریم‌های ایالات متحده را علیه شرکتهایی که نفت ایران را خریداری می‌کنند و علیه آن تانکرهای نفتی با پرچم خارجی که تجارت غیرقانونی نفت ایران را زنده نگه می‌دارند، اعمال کنید»... 

اسامی سناتورهای امضا کننده نامه: سناتورها تام کاتن از ایالت آرکانزاس، مارشا بلک‌برن از تنسی، چاک گراسلی از آیوا، تام تیلیس از کارولینای شمالی، بیل هگرتی از تنسی، جونی ارنست از آیوا، تد کروز از تگزاس، جیمز لنکفورد از اوکلاهما، مایک براون از ایندیانا و جان کورنین از تگزاس.

سناتور جونی ارنست در توئیتی نوشت: من به ۹تن از همکارانم در سنا پیوستم و از رئیس‌جمهور بایدن خواستم تحریم‌ها علیه نفتکشهای رژیم ایران را اعمال کند.

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b7101f37-6dab-49b5-b6a1-3ed51549c0ca"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات