728 x 90

سناتورهای آمریکایی خواهان بررسی تأمین مالی تروریسم از طریق رمز ارز توسط رژیم ایران شدند

رمز ارز
رمز ارز

سناتورهای آمریکایی، الیزابت وارن و انگس کینگ، با ارسال نامه‌یی به مقامات وزارت خزانه‌داری و دفاع آمریکا خواهان بررسی عمیق فعالیت‌های رژیم ایران در زمینه رمز ارزها و استفاده این رژیم برای پولشویی، تأمین مالی تروریسم و دور زدن تحریم‌ها شدند.
سناتورهای آمریکایی در نامه خود که روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت علنی شد با تأکید بر این‌که رژیم ایران از رمزارزها برای دور زدن تحریم‌های بخش انرژی استفاده می‌کند و به جای صادرات نفت، به استخراج رمزارز روی آورده، از وزرای خزانه‌داری و دفاع و هم‌چنین مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید خواسته‌اند که مشخص شود که رژیم ایران از سال ۲۰۲۱ تاکنون چه مقدار از طریق تولید رمزارز درآمد کسب کرده و نحوه استفاده از این پولها برای فعالیت‌های نظامی یا حمایت از گروه‌های تروریستی چگونه بوده است.

سناتورهای آمریکایی در نامه خود هم‌چنین با اشاره به حمله مرگبار شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران به پایگاه نیروهای آمریکایی در اردن که سه کشته بر جای گذاشت، فعالیت‌های این رژیم را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا تلقی کردند.
نامه سناتورهای آمریکای هم‌چنین با اشاره به صرافی نوبیتکس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ایران اضافه می‌کند که بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، در طول چهار سال گذشته ۸میلیارد دلار تراکنش رمزارزی برای ایران انجام داده که بیشتر آن از طریق صرافی نوبیتکس بوده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b24e3444-1bff-4bec-aba6-04a9fc99c832"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات