728 x 90

سناتورهای آمریکایی خواهان برخورد قاطع با رژیم ایران شدند

جنگنده آمریکایی - عکس از آرشیو
جنگنده آمریکایی - عکس از آرشیو

به‌دنبال حملات پهپادی پنجشنبه و جمعه به مواضع نیروهای آمریکا در سوریه توسط شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران، سناتورهای آمریکایی خواهان برخورد قاطع با رژیم ایران شدند.
سناتور باب منندز؛ رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با محکوم نمودن این حملات در پیامی توئیتری نوشت: «رژیم تهران آشکارا تهدیدی برای آمریکا و شرکای منطقه‌یی ما است. من حملات بی‌دلیل ایران به نیروهای آمریکایی در سوریه را محکوم می‌کنم و عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده آمریکایی کشته شده ابراز می‌کنم و برای مجروحان آرزوی بهبودی کامل و سریع دارم».
وی در پیام خود خواستار اقدامات بازدارنده قدرتمندتر آمریکا در مقابل رژیم ایران شد.

لیندزی گراهام؛ سناتور ارشد جمهوریخواه نیز در واکنش به این حملات در پیام توئیتری خود نوشت: «کنگره باید به‌وضوح به نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی اعلام کند که مسئول حملات به نیروهای آمریکایی خواهند بود».
وی در ادامه پیام خود افزود: «آنچه جمهوری اسلامی بیش از هر چیز از آن هراس دارد حمله به پالایشگاهها و زیرساختهای نفتی است، به ازای هر حمله نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی، یکی از پالایشگاهها و زیرساختهای نفتی و گازی جمهوری اسلامی را هدف قرار دهید».

 

 سناتور جیم ریش عضو ارشد جمهوریخواهان در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پیامی نوشت: «این حیاتی است که ایالات متحده و اتحادیه اروپا پاسخ و واکنش‌های خودشان به تجاوز روسیه و علیه سپاه پاسداران را همآهنگ کنند. من تمام تلاشم را برای روشن کردن تهدیدی که آنها علیه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها ایجاد می‌کنند، ادامه خواهم داد».

سناتور جمهوریخواه رند پال از ایالت کنتاکی نیز در واکنش به حمله شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی به پایگاه نیروهای آمریکا در سوریه در توئیتر نوشت: «نیروهای ما را از سوریه به خانه بیاورید و به هر جنگ بدون اجازه همین امروز پایان دهید، قدرت آغاز جنگ را به کنگره برگردانید، این مطابق با قانون اساسی ماست».

 سناتور تد کروز عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز ۴فروردین در توئیتی نوشت: «صادرات نفت ایران به بالاترین میزان خود از سال۲۰۱۸ تاکنون رسیده است. این پول به ایران اجازه می‌دهد به روسیه در جنگ اوکراین کمک کنند. روسیه حتی از برخی نفتکشهای ایرانی برای نفت خود استفاده می‌کند.
دولت بایدن بیش از آن که به فکر شکست روسیه باشد، به تقویت ایران اهمیت می‌دهد».

سناتور تد کروز- 24 مارس- سناتور تد کروز عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: « صادرات نفت ایران به بالاترین میزان خود از سال 2018 تا کنون رسیده است. این پول به ایران اجازه می دهد به روسیه در جنگ اوکراین کمک کنند. روسیه حتی از برخی نفتکش های ایرانی برای نفت خود استفاده می کند. دولت بایدن بیش از آنکه به فکر شکست روسیه باشد، به تقویت ایران اهمیت می دهد. »

 

سناتور جمهوری خواه جیمز لنکفورد در پیامی توئیتری که روز جمعه ۴ فروردین منتشر کرد با محکوم کردن حملات پهپادی شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران به نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه نوشت: «این تاییدی دیگر بر این است که ایالات متحده باید با قدرت در برابر سپاه پاسداران و تروریسم ایران که آشکارا هم‌چنان در سوریه و در سراسر منطقه پایگاهی مستحکم دارد، بایستد. رژیم ایران تهدیدی برای صلح منطقه‌ای و جهانی است».

در همین روز مایک راجرز؛ نماینده جمهوری خواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا آمریکا در بیانیه‌یی با اشاره به حملات پهپادی انجام شده نوشت: «برای خانواده و عزیزان پیمانکار آمریکایی کشته شده و پیمانکار و نظامیان آمریکایی که در این حمله هولناک توسط نیروهای نیابتی تحت حمایت سپاه مجروح شدند دعا می‌کنم.
این یک هشدار است: هر تروریستی که تا این اندازه بی‌پروا به نیروهای آمریکایی حمله کند، با پاسخی سریع و قاطع روبه‌رو خواهد شد. عملیات آمریکا علیه گروه‌های تروریستی تحت حمایت سپاه پاسداران، از جمله حملات هوایی دیروز، جنبه‌های حیاتی تلاش‌های ضدتروریسم ما هستند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cf148422-bc09-4c93-a70e-ff2753b5f0af"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات