728 x 90

سفر گزارشگر تحریم‌ها به ایران و توجیه سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

سفر گزارشگر تحریم‌ها به ایران و توجیه سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی

در حالی‌که شهرهای ایران علیه آخوندهای جنایتکار و چپاولگر و در اعتراض به گرانی و فقر و تورم بیاخاسته‌اند، فاشیسم دینی حاکم با استفاده از سفر ۱۲ روزه آلنا دوهان، استاد دانشگاه دولتی بلاروس و گزارشگر ملل متحد در موضوع تحریم‌ها و اظهارات مفتضح او، تلاش می‌کند بر فساد سیستماتیک حکومتی، دزدی‌ها و اختلاس‌های نجومی سردمداران رژیم و آقازاده‌های فاسد و هدر دادن ثروتهای کشور در پروژه‌های ضدمیهنی اتمی و موشکی و جنگ‌افروزیهای خارجی سرپوش گذاشته و راه را برای دور زدن تحریم‌ها باز کند.

خانم دوهان که روابطش با ناقضان حقوق‌بشر شناخته شده است، در حالی از سوی رژیم آخوندی مورد استقبال قرار گرفت که گزارشگر ویژه حقوق‌بشر ۲۶سال است اجازه ورود به ایران نیافته است. وی در اظهاراتی نفرت‌آور مصائب اقتصادی مردم را متوجه تحریم‌ها می‌داند و فراخوان به لغو آنها می‌دهد و به‌طور مشمئزکننده‌ای دستان حاکمان دزد و جنایتکار را شسته و مدعی می‌شود «اقدامات (رژیم) ایران آثار منفی مستقیم تحریم‌ها بر بهره‌مندی از حقوق‌بشر را کاهش داده است» (تسنیم ۲۸اردیبهشت ۱۴۰۱). این یادآور خیانت به حقوق‌بشر پس از قتل‌عام زندانیان در سال۶۷ با سوءاستفاده از سفر گزارشگر ملل متحد درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران در آن زمان است.

بی‌جهت نیست که رسانه‌های هارترین باندهای حاکم مانند خبرگزاریهای فارس سپاه پاسداران، تسنیم نیروی تروریستی قدس، میزان قضاییه جلادان و مهر وزارت اطلاعات، رادیو و تلویزیون حکومتی و کیهان خامنه‌ای از سفر و اظهارات خانم دوهان به‌شدت استقبال کرده‌اند. وی در همان روزهایی با ایادی رژیم دیدار کرده که شماری از تظاهر کنندگان علیه گرانی توسط نیروهای سرکوبگر به‌شهادت رسیدند و شمار بسیار بیشتری زخمی و یا دستگیر شدند.

خانم دوهان برای بیماران و گرانی و کمبود دارو دلسوزی می‌کند، در حالی‌که انحصار تولید و واردات دارو در دست بنیاد غارت و چپاول موسوم به ستاد اجرای فرمان خمینی است که سرمایه ۱۰۰میلیارد دلاری‌اش را تماماً از مردم ایران به سرقت برده‌است. معلوم نیست چرا این دلسوزی شامل ۵۵۰هزار قربانی کرونا که بخش عمده آنها به‌خاطر ممنوعیت ورود واکسن به‌دستور خامنه‌ای جان باختند نمی‌شود.

در حالی مردم ایران از گرسنگی و کمبود دارو رنج می‌برند که در سال۱۴۰۱بودجه سپاه ۲۴۰درصد افزایش یافته است. علاوه بر آن خامنه‌ای بیش از ۵ و نیم میلیارد یورو از“ صندوق توسعه ملی“ به نیروهای نظامی اختصاص داده که بخش عمده آن به سپاه اختصاص دارد. در همین سال بودجه رادیو تلویزیون حکومتی که بخشی از ماشین سرکوب و اختناق است ۵۶درصد افزایش یافته است. گرسنگی دادن و محروم کردن مردم از خدمات پزشکی یک سیاست عمدی و یک جنایت بزرگ توسط رژیم است که در چارچوب وظایف همین گزارشگر قرار می‌گیرد اما او سکوت کرده است.

تجربه ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ نشان داد، که لغو تحریم‌ها هیچ تغییری در زندگی مردم نمی‌دهد و تنها به ماشین ترور و جنایت رژیم در داخل و خارج سوخت می‌رساند. بی‌جهت نیست که ایران در قیامهای سالهای اخیر شعار می‌دهند، ”دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست”.

مقاومت ایران از ملل متحد می‌خواهد اجازه ندهد، دیکتاتوری قرون‌وسطایی حاکم بر ایران، ارگانها و گزارشگران و مکانیزمهای ملل متحد را در خدمت توجیه جنایتهایش علیه مردم ایران مورد سوء‌استفاده قرار دهد. ملل متحد باید محاکمه خامنه‌ای و رئیسی و رسیدگی به پرونده کشتار قیام آبان ۹۸ و ساقط کردن عمدی هواپیمای مسافربری اوکراین در دی ۹۸ را در دستور بگذارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۱ اردیبهشت۱۴۰۱ (۲۱ می۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8915a943-9491-454d-a527-9e49f60c3eb7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات