728 x 90

سرپرست تیم پزشکان بدون مرز: ‌ما از این‌که مأموریت‌مان در ایران لغو شده است غافلگیر شدیم

سازمان پزشکان بدون مرز
سازمان پزشکان بدون مرز

به‌دنبال اخراج تیم پزشکان بدون مرز از ایران که رژیم آخوندی از ترس برملا شدن نهان‌کاریهای مجرمانه‌اش به آن مبادرت کرد، میشل الیور سرپرست این تیم در بیانیه‌یی اعلام کرد:‌ «ما از این‌که مأموریت‌مان در ایران لغو شده است غافلگیر شدیم. مأموریت ما ایجاد تأسیساتی برای مقابله با ویروس کرونا در اصفهان از قبل برنامه‌ریزی شده بود. از این رو تصمیم مقام‌های رژیم ایران برای لغو این مأموریت غیرقابل فهم است. به ما تأیید قبلی داده شده بود که بیمارستانی با ۵۰تخت‌خواب در اصفهان راه‌اندازی کنیم».

تیم پزشکان بدون مرز علاوه بر بردن ۹پزشک متخصص و دو هواپیما تجهیزات، قرار بود کادر پزشکی ایران را آموزش بدهد تا با ویروس کرونا مقابله کنند. (رویترز – ۵فروردین۹۹)

 

روز سه‌شنبه ۵فروردین۹۹ خانم مریم رجوی گفت: اخراج پزشکان بدون مرز که طبعاً با موافقت و هماهنگی قبلی به اصفهان رفته بودند، مبین اصرار آخوندها در ادامه پنهان‌کاری مجرمانه به‌ویژه در مورد آمار جانباختگان و حاکی از این حقیقت است که مشکل اصل در ایران یک دیکتاتوری فاسد است که جز به حفظ قدرت نمی‌اندیشد و جان انسان‌ها برایش هیچ ارزشی ندارد. رژیم تنها کمکهایی را می‌خواهد که بدون هر گونه نظارتی در خدمت سپاه پاسداران و سردمداران حکومت قرار بگیرد.

 

آخوند روحانی رئیس‌جمهور ولایت فقیه به‌دنبال فضیحت اخراج پزشکان بدون مرز، بار دیگر به دروغپردازیهای وقیحانه در بحبوحه فاجعه کرونا پرداخت و مدعی شد کمبود تخت و پرستار و پزشک در ایران مطرح نیست.

 

آخوند روحانی در تلویزیون رژیم ۶فروردین ۹۹ گفت: «من دیروز در مشهدی که یک مقدار ما نگران بودیم در این ایام خب آنجا معلوم شد که ۶۰درصد تخت‌ بیمارستانی ما خالی هست در شهر مشهد، و ۳۰درصد بخش مراقبت ویژه ما تخت‌هایش خالیست، دستورالعمل اولیه ما این بود که هر کشوری می‌خواهد کمک بکند ما کمکهای او را برای مسأله کرونا دریافت بکنیم، ولی مبنای ما این است هر کشوری از ما کمک بخواهد در حد توان ما به آنها کمک می‌کنیم، ما هم از هر کشوری کمک خواستیم، کمکی که آنها کرده‌اند کمک آنها را دریافت می‌کنیم در این زمینه وزارت کشور، وزارت‌خارجه، بهداشت و درمان همه در یک چارچوب سیاست درستی عمل کردند و کار را پیش بردند به این نکته ما باید توجه داشته باشیم».