728 x 90

سراسیمگی رژیم ولایت فقیه پس از عقب‌نشینی تحمیلی در برابر مقاومت مردم منطقه ابوالفضل اهواز

روستای ابوالفضل در کیان‌شهر اهواز
روستای ابوالفضل در کیان‌شهر اهواز

دروغپردازی و تناقض‌گویی و انداختن تقصیر به گردن یکدیگر

با بالا‌گرفتن بحران در منطقه ابوالفضل در اهواز، رسانه‌های حکومتی گزارش دادند پاسدار اشتری، سرکرده نیروی سرکوبگر انتظامی، آخوند موسوی فرد نماینده خامنه‌ای در خوزستان، استاندار رژیم در این استان، نماینده مجلس رژیم از اهواز، فتاح، رئیس ارگان غارت موسوم به بنیاد مستضعفان و رئیس رادیو تلویزیون حکومتی برای کنترل اوضاع در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند.

این تماسها در پی آن صورت گرفت که ارگانهای مختلف رژیم در مصاحبه‌های خود، تقصیر این سرکوب جنایت‌بار را به گردن یکدیگر می‌اندازند. هم‌چنین این موضوع به تسویه‌حساب در رأس رژیم دامن زده و حتی موضوع استعفای فتاح رئیس ارگان غارت و چپاول موسوم به بنیاد مستضعفان مطرح شده است.

با بالا‌گرفتن بحران در منطقه ابوالفضل در اهواز، رسانه‌های حکومتی گزارش دادند پاسدار اشتری، سرکرده نیروی سرکوبگر انتظامی، آخوند موسوی فرد نماینده خامنه‌ای در خوزستان، استاندار رژیم در این استان، نماینده مجلس رژیم از اهواز، فتاح، رئیس ارگان غارت موسوم به بنیاد مستضعفان، رئیس رادیو تلویزیون حکومتی برای کنترل اوضاع در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند.

این تماسها در پی آن صورت گرفت که ارگانهای مختلف رژیم در مصاحبه‌های خود، تقصیر این سرکوب جنایت‌بار را به گردن یکدیگر می‌اندازند. هم‌چنین این موضوع به تسویه‌حساب در رأس رژیم دامن زده و حتی موضوع استعفای فتاح رئیس ارگان غارت و چپاول موسوم به بنیاد مستضعفان مطرح شده است.

توئیت در مورد فتاح

فتاح داره این وسط ترور شخصیتی میشه چون بعد اون افشاگری همه برگشتن گفتن عه اینم گزینه خوبیه برا رئیس‌جمهوریااااااا.ب مذاق بعضیا خوش نیومد با یه حرکتی شطرنجی دارن کیش ماتش می‌کنن.این اصلاح طلبا تر و تمیز هرس می‌کنن.مخصوصا با دیدن این توئیت جناب محمود الدوله

زمزمه‌های استعفای فتاح هست متأسفانه.اگر این اتفاق افتاد، اشتباه سوم رو هم مرتکب شده ایشون.قاعدتاً روستای ابوالفضل بی‌ارتباط با مسائل اخیر ایشون نیست. امیدوارم این بار مشاورانشون درست تصمیم بگیرن.

به نظر م کم‌کم داره مشخص میشه که جریان روستای ابوالفضل اهواز، پاتک برخی دوستان به فتاح بوده تا دیگه روشو زیاد نکنه. (شبکه اجتماعی اینترنت ۸شهریور۹۹)

فتاح رئیس ارگان غارت و چپاول موسوم به بنیاد مستضعفان در پیامهایی ادعا کرد: «کار صورت گرفته ربطی به شکایت بنیاد نداشته، طبق مصوبه شورای تأمین استان در راستای احکام ماده ۱۰۰ شهرداری (احداثات غیرمجاز) و حکم دادستانی (زمین‌خواری) اقدام کرده‌اند و واقعاً بنیاد نظاره‌گر بوده و اگر از نحوه اقدام خبردار می‌شدیم حتماً مخالفت می‌کردیم. بدون تردید نحوه اقدام بسیار ناشیانه و پرهزینه و بدموقع انجام شده است. در مورد زمین خواران طبق حکم دادستانی عمل می‌شود ما بی‌اطلاع هستیم.» (سایت برترینها (رژیم) ۸شهریور۹۹)

از سوی دیگر نیروی انتظامی رژیم برای رفع اتهام از خود به غلط‌کردم‌گویی پرداخت و مدعی شد که به سمت مردم شلیک نکرده است. (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۷شهریور۹۹)

دو روز پس از سرکوب وحشیانه مردم منطقه ابوالفضل در اهواز، فرماندار مزدور رژیم در این شهر، با وقاحت پذیرفت که در این منطقه درگیری رخ داده و مدعی شد چندین تن از مأموران شهرداری و نیروی انتظامی زخمی شدند. عالمی با اعتراف به مقاومت جانانه جوانان و مردم این منطقه و پس راندن مهاجمان وحشی و مسلح رژیم گفت: وقتی نیرو های انتظامی مورد هجمه سنگین قرار می‌گیرند و زخمی می‌شوند و سر و دستشان شکسته می‌شود و احساس خطر می‌کنند، برای دفاع از خودشان مجوز استفاده را دارند.

وی افزود: افراد فرصت‌طلب با زمینه‌ای که ایجاد کرده بودند مردم را جلو انداخته‌اند و با مأموران درگیر شدند.

فرماندار مزدور رژیم در اهواز به تیراندازی به سمت مردم و گلوله خوردن شماری از آنان که فیلمهای آنها به‌صورت گسترده‌یی در فضای مجازی منتشر شده، اشاره نکرد، اما گفت: بعضی‌ها مورد اصابت ساچمه‌های پلاستیکی قرار گرفتند، اما هنوز ثابت نشده است که نیروی انتظامی از ساچمه‌ها استفاده کرده و این مسأله در حال بررسی است. (سایت حکومتی باشگاه خبرنگاران جوان۷شهریور۹۹)

بیرانوند، معاون دروغگوی دادستان جنایتکار رژیم در اهواز نیز گفت: در ماجرای زمینهای بنیاد مستضعفان در روستای ابوالفضل مأموران انتظامی برای کنترل اوضاع به‌صورت هوایی با اسلحه ساچمه‌زن پلاستیکی چند تیر شلیک کردند. در این حادثه مأموران نیروی انتظامی و شهرداری واقعاً مظلوم واقع شدند، زیرا مورد هجوم سنگین با شیشه و سنگ قرار گرفتند و زخمی هم دادند. (سایت حکومتی باشگاه خبرنگاران جوان۷شهریور۹۹)

نادری، عضو مجلس ارتجاع از اهواز اعتراف کرد مناطقی مثل منطقه ابوالفضل در کشور زیاد است که در اختیار نهادهای مثل بنیاد مستضعفان هستند وی با وحشت از فوران خشم مردم محروم هشدار داد نباید اقدام شتاب‌زده و ناهماهنگ انجام داد. ( سایت حکومتی مشرق نیوز ۸شهریور۹۹)