728 x 90

سخنگوی کاخ سفید: بایدن به ایران اجازه نخواهد داد سلاح هسته‌یی داشته باشد

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش که تحقق احیای برجام در بازه زمانی چند هفته‌یی تا چه حد واقع‌گرایانه است، با تأیید ارزیابی اخیر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما برای گزینه‌های دیگر هم آمادگی داریم».
سخنگوی کا خ سفید روز جمعه ۲۴دی گفت: «باید توجه داشته باشیم که در زمان حساسی هستیم و پرزیدنت بایدن همین دیدگاه را دارد. اگر چه پیشرفتهایی در مذاکرات حاصل شده است، اما اگر به‌زودی به تفاهمی در مورد بازگشت متقابل به پیروی کامل دست پیدا نکنیم، باید مسیر دیگری را در نظر بگیریم و نکته اصلی این است که رئیس‌جمهوری به رژیم ایران اجازه نخواهد داد که سلاح هسته‌یی داشته باشد».(سایت کاخ سفید ۲۴دی)

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه ۲۴دی در کنفرانس مطبوعاتی خود با جوزف بورل در فرانسه، ضمن تکرار انتقاد سه روز پیش خود از سرعت مذاکرات وین، هشدار داد اگر همین‌طور پیش برود چیزی برای مذاکره باقی نخواهد ماند.

وزیر خارجه فرانسه گفت: «یا رژیم ایران می‌خواهد این روند را به پایان ببرد، که برداشت ما این است آمریکایی‌ها هم‌چنین رویکردی دارند. یا این‌که نمی‌خواهند و در این صورت ما با یک بحران بزرگ تکثیر روبه‌رو خواهیم شد».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7098cfa5-aaac-4de2-92e6-3aeddbb5588e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات