728 x 90

سخنگوی کاخ سفید: آمریکا به‌دنبال تقویت محدودیت‌های برنامه هسته‌یی ایران از طریق دیپلماسی است

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید

جن ساکی سخنگوی جدید کاخ‌سفید در نخستین کنفرانس خبری پس از تحلیف جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا در سخنانی خبر از تقویت و طولانی کردن محدودیتهای برنامه هسته‌یی رژیم ایران از طریق دیپلماسی داد.
وی در پاسخ به سؤالی پیرامون رویکرد دولت جدید آمریکا در قبال رژیم ایران گفت: «جو بایدن رئیس‌جمهوری جدید آمریکا قصد دارد به‌زودی رایزنیها با هم‌پیمانان آمریکا درباره پرونده هسته‌یی ایران را آغاز کند. رئیس‌جمهوری توضیح داده است که او معتقد است از طریق دیپلماسی پیگیری، ایالات متحده تلاش می‌کند تا بر مدت و شدت محدودیت‌های هسته‌یی اعمال شده بر ایران بیافزاید و دیگر مسائل مورد اهتمام را حل کند».

 

جن ساکی در ادامه کنفرانس خبری خود با تأکید بر این‌که رژیم ایران بسیاری از تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌یی را نقض کرده است افزود: «ایران برای ادامه؛ باید پایبندی به محدودیت‌های اعمال شده به موجب توافق هسته‌یی را از سر گیرد».

این سخنان در حالی از طرف جی ساکی بیان شد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه پیشنهادی جو بایدن روز سه‌شنبه در سخنانی در مجلس سنا با تأکید بر این‌که؛ رژیم ایران گام‌های زیادی را برای نقض تعهداتش در توافق هسته‌یی اتخاذ کرده است گفت: «دولت بایدن متعهد به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌یی است؛ دستیابی ایران به سلاح هسته‌یی این کشور را خطرناک‌تر از الآن خواهد کرد».