728 x 90

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: وقت‌کشی رژیم ایران گزینه‌های دیگر را در پی خواهد داشت

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در مورد مذاکرات هسته‌یی هشدار داد در صورت عدم جدیت رژیم ایران در مذاکرات هسته‌یی آمریکا به گزینه‌یی دیگر خواهد پرداخت.

وی گفت آمریکا انتظار دارد که (رژیم) ایران حداقل با حسن‌نیت، برای شرکت در مذاکرات با اعضای گروه ۵+۱ که در پی پیشبرد پیشرفت‌های دور سابق گفتگوها هستند، آماده باشد».

سخنگوی وزارت‌خارجه در پاسخ به این سؤال که آیا آمریکا آماده است گامی یک‌جانبه برای تشویق ایران بردارد، پاسخ منفی داد و افزود که آمریکا آماده مذاکره برای بازگشت متقابل به چارچوب برجام است.
وی تأکید کرد: عمل رژیم ایران نشان خواهد داد که جدی است یا خیر، و اگر آمریکا حس کند ایران در پی وقت‌کشی است به گزینه‌های دیگر که از هم‌اکنون با دیگر اعضا در مورد آن صحبت شده است، خواهد پرداخت.

در همین رابطه شبکه «ان‌بی‌سی» نیوز روز ۲ آذر از قول مسئولان و کارشناسان سابق آمریکایی نوشته است، در حالی که رژیم ایران و قدرتهای جهانی برای از سرگیری مذاکرات وین طی هفته آینده برای احیای برجام آماده می‌شوند، آمریکا و متحدانش عملاً از هم‌اکنون در حال بررسی فهرستی از «طرح‌های جایگزین» در صورت شکست مذاکرات هستند.(سایت وزارت خارجه آمریکا ۲آذر)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات