728 x 90

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: دولت رئیسی با پیشنهادات سازنده به وین نیامده بود

وزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا

همزمان با پایان هفتمین دور مذاکرات هسته‌ای در وین در پنجمین روز خود روز جمعه ۱۲آذر، جنیفر خبرنگار سی‌ان‌ان در وزارت خارجه آمریکا در توییتی نوشت: یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا رویکرد جدید دولت ایران را در دور آخر مذاکرات اتمی در وین مورد انتقاد قرار داد و به سی‌ان‌ان گفت: دولت رئیسی «با پیشنهادات سازنده به وین نیامده بود». نماینده آمریکا در امور ایران و تیم وی در حال بازگشت به واشینگتن هستند.

العربیه انگلیسی جمعه ۱۲ آذر در همین رابطه نوشت: سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در بیانیه‌یی گفت: رویکرد ایران در این هفته متأسفانه تلاش برای حل و فصل مسائل باقی مانده نبود.
این مقام افزود: دولت جدید ایران با پیشنهادهای سازنده به وین نیامد.
این مقام آمریکایی با اشاره به «دور جدید تحریکات هسته‌یی ایران» گفت: تهران هنوز نتوانسته با دیدبان اتمی سازمان ملل برای بازگرداندن شفافیت به تفاهم برسد.

لاورنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در اروپا روز جمعه نوشت: دیپلمات های ارشد تروئیکای اروپایی گفتند برخی پیشنهادات ایران مغایر با برجام است. بقیه فراتر از مفاد برجام است.

پنجمین روز مذاکرات هسته‌یی در وین صبح جمعه به پایان رسید و به‌دنبال آن جلسه کمیسیون مشترک برجام در بعدازظهر برگزار شد.

در پایان این جلسه انریکه مورا هماهنگ‌کننده مذاکرات هسته‌یی به خبرنگاران گفت: هفتمین دور مذاکرات امروز به پایان رسید. هیأتهای مذاکره‌کننده به پایتختهای کشورهای خود باز می‌گردند. من توصیه کردم تصویر واقعی از مذاکرات بدهند. ما مشکلات زیادی داریم. چالشهای زیادی در برابر ماست. دور بعدی مذاکرات احتمالاً از اواسط هفته آینده شروع شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات