728 x 90

سخنرانی شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، تام امر، دبی لسکو، میشل استیل، گرگ استوبی، بلیک مور، بادی کارتر، استیو کوهن

 از راست به چپ-  تام امر ،دبی لسکو ،میشل استیل ،گرگ استوبی ،بلیک مور ،بادی کارتر ،استیو کوهن
از راست به چپ- تام امر ،دبی لسکو ،میشل استیل ،گرگ استوبی ،بلیک مور ،بادی کارتر ،استیو کوهن

تام امر – نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ مالی

سلام به‌همگی. نام من تام امر است و نمایندهٔ کنگره از حوزهٔ ششم مینه‌سوتا هستم. متشکرم که مرا به‌رویداد امروزتان دعوت کردید. مفتخرم که در مأموریت شما برای یک ایران آزاد و دمکراتیک در کنار شما هستم. ما امروز یک مأموریت مشترک داریم: پایان دادن به‌سرکوب، آزار و اذیت و ترور. در حالی‌که به‌دنبال این اهداف هستیم، نباید امید خود را از دست بدهیم. چالشهای پیش‌رو نباید ما را دلسرد کند، بلکه در عوض بایستی عزم ما را تقویت کند.

در این کنگره بار دیگر از قطعنامه‌یی حمایت کردم که در آن تروریسم حکومتی (رژیم ایران) را محکوم کرد که به‌مدت چندین دهه، ایران را آزار داده است؛ (این قطعنامه هم‌چنین) از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دمکراتیک و غیراتمی حمایت کرده است. ما به‌همراه هم در انتظار روزی هستیم که همهٔ ایرانیان بتوانند در صلح زندگی کنند. تا آن زمان می‌خواهم از شما به‌خاطر تلاش‌های سختتان و هر کاری که برای تحقق این هدف انجام داده‌اید تشکر کنم. باز هم از شما سپاسگزارم که اجازه دادید امروز به شما ملحق شوم.

 

دبی لسکو - نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ انرژی و تجارت

سلام. من نمایندهٔ کنگرهٔ ایالات‌متحده دبی لسکو از ایالت بزرگ آریزونا هستم. از این‌که اجازه دادید امروز با شما صحبت کنم متشکرم. من از حامیان اصلی قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم، قطعنامه‌یی در مجلس نمایندگان ایالات‌متحده برای ابراز حمایت از مردم ایران و خواست آنها برای یک جمهوری دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی در ایران.

رژیم حاکم بر تهران تهدیدی غیرقابل انکار برای امنیت بین‌المللی است و اقدامات تروریستی غیرقابل تصور و نقض فاحش حقوق‌بشر را مرتکب شده است. قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان، کشتارهایی را که در سال۱۳۶۷ در نتیجهٔ اعمال هیأت‌های وحشتناک مرگ رخ داد و هدف آن از بین‌بردن وحشیانهٔ مخالفان رژیم بود محکوم می‌کند. قطعنامهٔ ما از تحقیقات بین‌المللی در مورد این کشتارها حمایت کرده و هم‌چنین موارد متعدد توطئه‌های تروریستی بین‌المللی تحت حمایت (حکومت) تهران را محکوم می‌کند. من از خواست مردم ایران برای برخورداری از حکومتی حمایت می‌کنم که به‌انتخابات آزاد، حق رأی، آزادی مذهبی، برابری زنان و اقتصاد بازار آزاد احترام بگذارد. این یک تراژدی وحشتناک است که حکومت فعلی در ایران، شهروندان را از حقوق بنیادین انسانی محروم می‌کند.

من هم‌چنین با همکارانم در کنگرهٔ آمریکا کار می‌کنم تا اطمینان حاصل کنیم که سیاست خارجی آمریکا در راستای تضمین یک ایران غیراتمی باشد. من مخالفتم را با برنامهٔ جامع اقدام مشترک یا همان توافق اتمی (با رژیم) ایران ابراز کرده‌ام که هیچ اقدامی را برای ممانت از (رژیم) ایران در افزایش زرادخانهٔ اتمی آن نمی‌کند.
من هم‌چنین حامی قانون فشار حداکثری هستم، سخت‌ترین رویکردی که تاکنون برای جلوگیری (حکومت) ایران از ساخت تسلیحات اتمی وجود داشته است.

همکارانم در کنگره و خودم به حمایت از همکاری آمریکا با متحدان اروپایی‌مان برای حسابرسی از (رژیم) ایران به‌خاطر فعالیت‌های شرورانه‌اش ادامه خواهیم داد و ما به حمایت از خواست مردم ایران برای یک ایران دمکراتیک ادامه می‌دهیم که مروج برابری باشد و حقوق‌بشر را رعایت می‌کند.

 

میشل استیل - نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا

سلام. من نمایندهٔ کنگره میشل استیل هستم، نمایندهٔ ناحیهٔ۴۸ کالیفرنیا در مجلس نمایندگان. می‌خواهم تشکر کنم از مریم رجوی و ایرانیان در داخل و همهٔ حاضران در ایران آزاد ۲۰۲۲ به‌خاطر تلاش سخت شما برای افزایش آگاهی در مورد نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران و تلاش شما برای ترویج آزادی و دموکراسی.

رژیم ایران تهدیدی بسیار جدی نه تنها برای مردم بلکه برای جوامع آزاد و دمکراتیک در سراسر جهان است. به‌همین دلیل من مفتخرم که حامی قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان باشم، قطعنامه‌یی که حمایت ما را از خواست مردم ایران برای یک ایران آزاد اعلام می‌کند و نقض حقوق‌بشر و تروریسم حکومتی را محکوم می‌کند. ۲۵۴عضو کنگره برای حمایت از این قطعنامه گردهم آمده‌اند. ما در کنار مردمی هستیم که هر روز برای برقراری یک ایران دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی تلاش می‌کنند. قدرت و استقامت مردم ایران به‌ما یادآوری می‌کند که جامعهٔ آزاد و عادلانه چیزی است که باید برای آن ارزش قائل شد و برای آن مبارزه کرد. من و همکارانم در مجلس نمایندگان هم‌چنان در همبستگی با همهٔ شما ایستاده‌ایم. باشد که همهٔ ما تعهد خود را برای دیدن یک ایران آزاد و دمکراتیک تجدید کنیم و خداوند همهٔ شما را حفظ کند. متشکرم.

 

گرگ استوبی - نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیته‌های خارجی و قضایی

مایلم پیام دلگرمی مثبتی را برای مریم رجوی و همهٔ شما در اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۲ بفرستم. شما باید در برقراری یک جمهوری دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی در ایران مورد حمایت ایالات‌متحده باشید. برنامهٔ ۱۰ماده‌یی شما برای آینده ایران قابل تقدیر است. همه باید حق رأی در انتخابات آزاد، رقابت در اقتصاد بازار و برابری بدون توجه به‌جنسیت، مذهب یا قومیت داشته باشند. من از خواست شما برای پایان دادن به‌نظام تک‌حزبی حمایت می‌کنم. جهان مشتاقانه منتظر روزی است که سیاست خارجی ایران مبتنی بر هم‌زیستی مسالمت‌آمیز باشد و غیراتمی باقی بماند.

در واشنگتن، من مدت‌هاست مدافع قوی حقوق مردم ایران بوده‌ام. من به ۲۵۲نفر از همکارانم در حمایت از قطعنامهٔ مجلس نمایندگان برای محکوم کردن نقض حقوق‌بشر توسط حکومت ایران و تروریسم تحت حمایت آن حکومت ملحق شدم. من لوایح متعددی از جمله قوانینی را برای اعمال تحریم‌ها علیه گروه‌های شبه‌نظامی و سازمانهای تروریستی مورد حمایت (رژیم) ایران ارائه و حمایت کردم.

مردم ایران مقاوم هستند و امیدوارم شما در ناپایدار کردن این رژیم فاسد موفق باشید. ممنون به‌خاطر وقتی که می‌گذارید.

 

بلیک مور – نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ قوای مسلح

من از این فرصت سپاسگزارم تا خطاب به خانم رجوی و اجلاس جهانی ایران آزاد۲۰۲۲ در حمایت از مقاومت مردم ایران برای یک جمهوری آزاد در ایران صحبت کنم.

من مفتخرم که در میان ۲۵۲حامی قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم که از خواسته مردم ایران برای یک جمهوری دمکراتیک و غیرهسته‌یی ایران، مبتنی بر جدایی دین و دولت حمایت می‌کند و نقض حقوق‌بشر و تروریسم دولتی توسط حکومت ایران را محکوم می‌کند.

من هم‌چنین از برنامه ده ماده‌ای خانم رجوی برای آینده ایران حمایت می‌کنم که خواستار حق رأی جهانشمول، انتخابات آزاد، اقتصاد بازار (آزاد)، برابری جنسیتی، مذهبی و قومی، ساختار سیاست خارجی مسالمت‌آمیز و البته یک ایران غیرهسته‌یی است.

مانند اکثر آمریکایی‌ها، من با توافق گمراه‌کننده اتمی ایران که نتوانست هیچ تغییر دمکراتیک یا تسهیل اقتصادی برای مردم ایران ایجاد کند، مخالف هستم.

من با بسیاری دیگر در کنگره همراه شدم که تشخیص دادند توافق اتمی ایران و یا توافق بعدی هرگز به نفع مردم ایران نخواهد بود و یا از آنها حفاظت نخواهد کرد.

این توافقنامه‌ها صرفاً رژیم را غنی‌تر می‌کند و به کسانی که در گسترش فقر، سرکوب و خشونت دست دارند نباید در صحنه بین‌المللی پاداش داده شوند.

من برای حفظ حداکثر فشار علیه رژیم مبارزه می‌کنم. نمی‌توان به سرکوبگران خامنه‌ای اعتماد کرد و ما فریب وعده‌های دروغین صلح و پیشرفت را نمی‌خوریم.

امروز ما از مبارزان آزادی الهام می‌گیریم که تاریخچه‌ای طولانی و پرتلاطم در مبارزه برای خیر علیه شر را ادامه می‌دهند. مردم آمریکا، چندین دهه مبارزات مردم ایران برای یک دموکراسی واقعی را فراموش یا رها نکرده‌اند. جنگ ما با مردم ایران نیست، بلکه باکسانی است که استبداد را با دین می‌پوشانند. من بسیار مفتخرم که از تلاش‌های شما برای یک ایران آزاد حمایت می‌کنم. متشکرم.

 

بادی کارتر – نماینده کنگره آمریکا

مردم ایران برای مدتی بیش از حد طولانی از آزادی‌های اساسی خود محروم بوده‌اند. این امر به انقلاب ۱۳۵۷ منجر شد و اکنون هم عاملی است که مردم ایران را به رویگردانی از استبداد مذهبی و نگاه به آینده‌ای دمکراتیک و آزاد تشویق می‌کند. حکومت ایران همواره نسبت به مردم خصومت ورزیده است. در آبان۹۸، اعتراضات مردمی علیه رژیم ایران آغاز شد و مانند آتش در سراسر کشور گسترش یافت. اگر چه این تظاهرات مسالمت‌آمیز و مملو از شهروندان غیرمسلح بود، اما رژیم ایران با خشونت و نیروی مرگبار به آن پاسخ داد که منجر به کشته شدن حدود ۱۵۰۰تن گردید.

این نوع برخورد کاملاً غیرقابل‌قبول و غیرانسانی بود. دیگر این موارد نقض حقوق‌بشر قابل‌تحمل یا اغماض نخواهد بود. من مفتخرم که به مبارزان آزادی ایران ملحق شوم. ما در عین‌حال آگاهی عمومی را در مورد جنایاتی که توسط رژیم ایران صورت می‌گیرد بالا می‌بریم، و از مبارزه مردم ایران که آرزویی جز حق پایه‌یی حقوق‌بشر برای آزادی ندارند، حمایت می‌کنیم.

من هم‌چنین مفتخرم که در میان ۲۵۲حامی قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم که از تمایل مردم ایران برای برقراری جمهوری دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی ایران حمایت می‌کنند و نقض حقوق‌بشر و تروریسم دولتی توسط رژیم ایران را محکوم می‌کنند. ما در کنار هم متحد در برابر این رژیم سرکوبگر که آزادی‌های بنیادینی که ایرانیان شایسته آن هستند را سرکوب می‌کند می‌ایستیم.

 

استیو کوهن – رئیس مشترک فراکسیون ایران آزاد در کنگره آمریکا

سلام بر دوستان. همه دوستان ایران آزاد که من خودم یکی از آنها هستم. من هم‌چنین رئیس مشترک فراکسیون ایران آزاد در کنگره هستم. مدتی طولانی است که مردم ایران از حقوق مدنی اولیه و حقوق‌بشر محروم بوده‌اند. رژیم ایران کسانی را که نسبت به شرایط اقتصادی در ایران و نداشتن حق بیان و اعتراض به دولت و محرومیت‌های اقتصادی اعتراض کرده‌اند مورد اذیت و آزار قرار داده است.

این‌ها آرمانهایی است که بیشتر جهان آزاد از آن حمایت می‌کند ولی رژیم ایران نه.

ما به یک ایران آزاد، غیرهسته‌یی و مستقل نیاز داریم که نماینده ارزش‌های مردم خوب ایران باشد که اکثریت مردم ایران را تشکیل می‌دهند. اما آنها آزاد نیستند. اخیراً زمانی که آنها به خیابان‌ها آمدند و سعی کردند آزادی خود را به دست بیاورند و حرفهای خود را بیان کنند، حکومت ایران به‌زور متوسل شد، دسترسی به اینترنت را قطع کرد و سایر امکانات برای ابراز نگرانی‌های مردم را از بین برد.

بنابراین من از حامیان قطعنامه ۱۱۸ مجلس بوده‌ام که اقدامات سرکوبگرانه آخوندها را محکوم می‌کند. ما امیدواریم رأی کافی به‌دست بیاوریم.

ما بیش از ۲۵۰ حامی داریم و این چشمگیر و قوی است. حمایت ما از ایران آزاد یک حمایت دوحزبی است و به ابراز این حمایت و تلاش برای رسیدن به یک ایران آزاد و مستقل و غیراتمی که دوست جهان است و نه یک تهدید ترسناک برای سایر کشورهای آزاد و صلح‌دوست، ادامه خواهیم داد. از شما متشکرم و در تلاش‌هایتان موفق باشید و من طولانی‌مدت در کنار شما خواهم بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/55c5af5f-6c1d-401a-b668-41575a62e2e4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات