728 x 90

سایت کوالیس الیوم - تنها برخورد درست با رژیم ایران در مناسبات بین‌المللی - محمود حکمیان

محمود حکمیان عضو کمیسیون روابط خارجی شورای ملی مقاومت ایران
محمود حکمیان عضو کمیسیون روابط خارجی شورای ملی مقاومت ایران

سایت کوالیس الیوم ـ در مطلبی به قلم محمود حکمیان نوشت هرگز رژیم ایران با یک رویارویی خشونت‌آمیز مانند قیام ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ که پایه‌های رژیم را لرزاند مواجه نبوده است. با وجود همه ادعاها و اقدامات مختلفی که رژیم، طی ماه‌های اخیر به آن متوسل شده تا چنین القاء نماید که قیام تمام و کارش یک‌سره شده است، اما آنچه در عرصه ایران می‌گذرد مؤید این امر است که قیام ادامه دارد و هرگز متوقف نشده بلکه حرکات اعتراضی بر علیه رژیم (روز به روز) در حال افزایش است و هم‌چنین فعالیت کانون‌های شورشی تداوم داشته و وضعیت اقتصادی و اجتماعی نیز به‌طور خاص پس از درگیر شدن در جنگ خونین در غزه، بسیار وخیم‌تر شده است. همه اینها بیانگر این است که رژیم اکنون خرمن یاس و نامیدی ناشی از شکست تمامی سیاست‌های نفرت‌انگیزش در ایران و منطقه و جهان را درو می‌کند و آنطور که ادعا می‌کند، قدرتمند و شکست‌ناپذیر نیست!

این رژیم دیکتاتوری که با مشت‌آهنین و آتش حکومت می‌کند، به اظهارات آتشین بر علیه دشمنانش به‌منظور پوشاندن شکستها و ناتوانی و ضعف خودش روی آورده است. البته اظهارات و نکاتی که مقامات و مسئولان رژیم تاکنون بیان کرده‌اند نیز همین ضعف و احساس غیرعادی ترس و وحشت از آینده‌ٔ پیچیده و تیره و تاریکی که پیش رویشان است را بازتاب می‌دهد. از سویی مواضع غیرمنطقی و نامتعادل‌شان در رابطه با جنگی که اکنون در غزه در جریان است و همگان می‌دانند که خود رژیم آتش آن را برافروخته، اوج بهم ریختگی و شکست سیاسی رژیم را اثبات می‌نماید.

پس از ۴۴ سال دست یازیدن به دروغ و نیرنگ و فریب از طرف این رژیم دین‌فروش که از دین به‌عنوان ابزار و وسیله‌ای برای پیشبرد اهدافش استفاده می‌نماید، تحولات بی‌نظیر اخیر که با قیام شجاعانه مردم ایران شروع شد، رژیم را به‌طور جدی در تنگنای قرار داده است. به‌خصوص پس از این‌که مقامات رژیم خودشان به طرق مختلف به این نکته اشاره کرده‌اند که سازمان مجاهدین خلق به نوک تیز خنجری در برابر آنها تبدیل شده است و این‌که اوضاع و شرایط، وخیم شده و رژیم به سمت پیچ بسیار خطرناکی حرکت می‌کند و این نتیجه بلا فصل منطقی و واقعی طرز رفتار متعرضانه و خبیثانه‌ٔ آنها است که تلاش دارند از طریق پاشیدن بذر فتنه و دامن‌زدن به اختلاف‌ها و برافروختن جنگهای بی‌معنی به اهداف نفرت‌انگیز مورد نظرشان برسند.

خرمن ناامیدی و شکست رژیم ایران از طرف مردمی که بهای ماجراجوئی‌ها و تعرضهای شکست‌خورده این رژیم را می‌پردازند بدون بازخواست و بی‌پاسخ نخواهد ماند، و شکستها به پارامتر اصلی ایجاد انگیزه و تحریک مردم ایران برای تشدید مبارزه برای سرنگونی این رژیم و ریشه‌کن کردن آن تبدیل خواهد شد. و این مردم ریشه‌های ناپاک رژیم که جز شر و مصیبت و درد و رنج برای مردم ایران و منطقه چیزی به ارمغان نیاورده را از بنیان خواهند کند. هم‌چنین باید تأکید کنیم که درد و رنج و مصیبت و ویرانی که مردم غزه از آن رنج می‌برند، نتیجه نقشه‌ها و توطئه‌های این رژیم است.

یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: «تنها حرف و کار درست، درست است» و در این شرایط ایران کار درست و شایسته این است که جامعه بین‌المللی در برخورد با این رژ‌یم، فرش را از زیر پایش بکشد و ماده عملی این کار در صحنه عمل نامشروع اعلام کردن این رژیم متعرض و تأیید و حمایت از مبارزه مشروع مردم ایران برای آزادی و تغییر رژیم می‌باشد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fcd8e278-eb35-49c0-bde6-768cd36560ba"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات