728 x 90

سایت البشائر مصر: بالا گرفتن آتش نزاع باندهای مافیایی در حوزه قم

بالا گرفتن آتش نزاع باندهای مافیایی در حوزه قم
بالا گرفتن آتش نزاع باندهای مافیایی در حوزه قم

 

سایت البشائر مصر طی مقاله‌ای نوشته است بحرانهایی که رژیم ایران را احاطه کرده است و بحران ناتوانی و ورشکستگی، پایه‌های نظام آخوندی را به‌لرزه انداخته است و آتش این بحران به حوزه‌ها هم رسیده و به صف‌آرایی باندهای متخاصم در مقابل هم کشیده است.

اباطیل خامنه‌ای تحت عنوان بیانیه گام دوم، خود به بحران دامن‌ زده و آثار آن را در تمامیت نظام و از جمله حوزه‌ها می‌توان دید.

این سایت با طرح این سؤال که «ولی واقعیت درگیریهای باندهای داخلی رژیم ایران چیست؟» ادامه می‌دهد:

درگیری باندی در رژیم علاوه بر این‌که جنگ برای به‌دست آوردن سهم بالاتری از غارت است و همچنین به‌خاطر انتخاب راهی برای ادامه این رژیم می‌باشد.

واقعیت اینست که که اگر رژیم تروریستی مذهبی حاکم بر ایران یک قدم بسوی گشایش واقعی بردارد از هم پاشیده و رژیم توسط مردم جارو خواهد شد.

 

این رسانه مصر می‌افزاید مردم و مقاومت ایران در قیام سال ۲۰۱۸ با شعار:”اصلاح طلب، اصول‌گرا دیگه تمام شد ماجرا و و دروغگویی کافی است) نشان دادند که خواستار سرنگونی تمامیت این رژیم با تمام باندها و گروه‌های آن هستند.

درگیری علنی میان سران این رژیم به این دلیل است که بحران در رأس رژیم به منتهی علیه بلوغ خود رسیده است.

 

سایت البشائر با اشاره به تجمع علیه رؤسای سه‌گانه در حوزه قم، می‌افزاید: در حوزه آخوندی در قم به بهانه حمایت از بیانیه خامنه‌ای عده‌یی از ایادی‌اش تجمعی علیه سران سه‌قوه رژیم داشته‌اند.

سایت تابناک در گزارشی از این تجمع می‌نویسد: «روز گذشته، برخی طلاب، فضلا و اساتید حوزه علمیه قم در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب در مدرسه فیضیه تجمع کردند. و صبح روز یکشنبه دوازدهم اسفندماه بیانیه‌یی در ۲برگ در مدرسه فیضیه قم و پس از آن در فضای مجازی دست‌به‌دست شد».

 

در این بیانیه با حمله به سران سه‌قوه خواستار راهپیمایی از قم تا قبر خمینی دجال شده است و سپس ادامه می‌دهد: «جامعه ما در اثر خیانت‌های امثال حسن روحانی‌ها -با کمترین پیشینه علمی و سابقه حوزوی- به ورطه فقرزایی و فلاکت‌افزایی و معضلات جدی معیشتی درغلطیده است».

این سایت به بی‌جواب بودن این سؤال می‌نویسد: سپس آخوند فاضل میبدی، عضو مجمع حکومتی مدرسین حوزه، سراسیمه به میدان آمده و در گفتگو با سایت انتخاب نگرانی خود از وضعیت انفجاری حاکمیت آخوندها را بازگو کرد.

خبرنگار از میبدی سؤال می‌کند: «هزینه و تبعاًت منفی چنین فضایی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. سؤال این است؛ ‏چطور می‌شود آنها هم‌چنان فعال‌اند و برای مقابله با آنها حرکتی انجام نمی‌شود»؟

آخوند فاضل میبدی جواب می‌دهد: «به نظر من دستگاههای رسمی باید تلاش زیادی برای شناختن ‏سرنخ این گروه از خود نشان بدهند و ریشه‌شان را بخشکانند. این‌که چرا تا به‌حال چرا برای مقابله با تندروها عمل لازم انجام نشده، سؤالی است که واقعاً جوابی برای آن نمی‌توان پیدا کرد».

در ادامه خبرنگار می‌گوید: «اگر جوابی قانع‌کننده برای شعار «استخر فرح ‏در انتظارت» می‌گرفتند، الآن به خودشان اجازه اعلام قیام در قم نمی‌دادند».(انتخاب ۱۴ اسفند ۹۷)

مقاله اشاره دارد به این‌که کشیده شدن تضاد باندهای متخاصم به حوزه قم تازگی ندارد و هرازگاهی ولی‌فقیه ارتجاع عوامل خودش را علیه جریانهای مخالف در حوزه و یا آخوند حسن روحانی بسیج می‌کند.

 

متوسل‌شدن خامنه‌ای به آخوندهای چماق‌دارش در حوزه علیه رقبای حوزوی و دولت حسن روحانی متأثر از شکستن طلسم ولایت او است، طوری که ناگزیر است پیه رسوایی بسیج چماق به‌دستانش را در حوزه آخوندی به تن بمالد و حتی آنان را علیه نهادهای اجرایی کشور بسیج کند.

 

در پایان در مقاله آمده است که به راه‌انداختن تظاهرات در حوزه علیه آخوند حسن روحانی و علی لاریجانی توسط آخوندهای خامنه‌ای و شعار علیه روحانی و سران قوا، حاوی این پیام است که حساب کارشان را بکنند و دور برشان ندارد. برای آخوندهای مخالف حوزه هم این پیام را دارد که وقتی سران قوا اینچنین وضعیتی دارند آنها به‌مراتب بیشتر باید حساب کارشان را بکنند.

خامنه‌ای و ایادی‌اش نظیر رحیم پور ازغدی، آخوند احمد علم‌الهدی و... حوزه‌های علمیه را متهم می‌کنند که سکولاریسم در آنها ریشه دوانده است. سکولار عنوانی است که رژیم به همه مخالفان ولایت فقیه در حوزه می‌دهد.

آخوند احمد علم‌الهدی نماینده و امام‌جمعه خامنه‌ای در مشهد با بیان این‌که سکولاریسم مهمترین تهدید حوزه‌های علمیه است گفت: «متأسفانه این بیماری سکولاریسم به بعضی از ابعاد حوزه‌های علمیه ما نیز نفوذ کرده و جریانهای سیاسی ما هم دقیقاً وارد بلای سکولاریسم شده‌اند».(خبرگزاری تسنیم ۵ اردیبهشت ۹۷)

دادن عنوان سکولار به آخوندها و به حوزه‌های آخوندی از طرف ایادی باند خامنه‌ای به این دلیل است که با شکسته شدن طلسم ولایت خامنه‌ای بخش زیادی از آخوندهای حوزه هم علیه او سربرداشته و به ولایت او تمکین نمی‌کنند.

آخوندها و مهره‌های باند ولی‌فقیه نیز اذعان به شکاف بین حوزه و حاکمیت ولایت می‌کنند شکافی که پیش از این نیز سردمداران رژیم به آن اعتراف کرده‌اند.

 

آنچه که اکنون سردمداران رژیم ناگزیر به آن اعتراف می‌کنند، عمق بحران در اصلی‌ترین نهاد آخوندی می‌باشد که نمودی از وضعیت آشفته‌ای است که سرتاپای این رژیم بحران‌زده را دربر گرفته است. بحرانی که در ترس از قیام گسترش یابنده هر روز ابعاد جدیدی به خود می‌گیرد. و این در حالی است که مردم ایران و کانون‌های شورشی تصمیم گرفته‌اند که قیام را تا روز سرنگونی تمامیت این رژیم ادامه دهند.

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات