728 x 90

یکی از ساکنان غزه: مردم فقط برای به‌دست آوردن یک قوطی ماهی تن می‌میرند

پرتابهای هوایی برای کمک‌رسانی به مردم غزه
پرتابهای هوایی برای کمک‌رسانی به مردم غزه

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه ۸ بهمن‌ماه گزارش داد: حماس پس از این‌که ۱۲ نفر فلسطینی در تلاش برای بازیابی کمکهای غذایی با چتر نجات در سواحل مدیترانه غرق شدند از کشورهای کمک کننده خواست پرتابهای هوایی خود به غزه را متوقف کنند.

حماس با تأکید بر استیصال غیرنظامیان گرفتار در جنگ، از کشورهای کمک کننده خواسته است که پس از غرق شدن ۱۲ نفر در تلاش برای بازیابی کمکهای غذایی با چتر نجات از دریا در سواحل مدیترانه غزه، پرتابهای هوایی خود را متوقف کنند.

حماس و ناظر حقوق‌بشر اروپا مستقر در سوئیس گفتند که شش نفر دیگر نیز در ازدحام جمعیت در تلاش برای دستیابی به این کمکها کشته شدند.

محمد الصباوی، یکی از ساکنان غزه، در حالی که قوطی را در دست داشت پس از تقلا بر سر بسته کمکی، به خبرگزاری فرانسه گفت: «مردم فقط برای به دست آوردن یک قوطی ماهی تن می‌میرند».


صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، گفت که برای جلوگیری از «قحطی قریب‌الوقوع»، کمکهای بسیار بیشتری باید از طریق جاده به‌جای راه هوایی یا دریایی به غزه ارسال شود.

جیمز الدر، سخنگوی یونیسف گفت که کمکهای لازم در کامیونهای مملو از کمک در مرز جنوبی غزه با مصر چند کیلومتر آنطرف‌تر وجود دارند.

شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌یی اعلام کرد که به تلاش برای ارسال کمکهای جاده‌یی ادامه خواهد داد، اما هم‌چنین گفت که به پرتابهای هوایی ادامه خواهد داد.
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/499f5294-643c-44dd-b051-2c3baa90cb3a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات