728 x 90

سازمان ملل متحد: اسد و حامیانش طی یک هفته 277غیرنظامی را کشته‌اند

حملات وحشیانه رژیم اسد به ادلب
حملات وحشیانه رژیم اسد به ادلب

کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد اعلام کرد طی هفته اخیر 277غیرنظامی در حملات رژیم اسد و حامیان این رژیم به غوطه شرقی و ادلب جان‌باختهاند.

زید رعد الحسین، کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد با انتشار اطلاعیه‌یی اعلام کرد: 277غیرنظامی در حملات رژیم اسد و حامیان این رژیم به غوطه شرقی و ادلب کشته شده‌اند که 230نفر از قربانیان در حملات هوایی در فاصله 15تا 20بهمن  تا 9فوریه جان‌باختهاند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در غوطه شرقی تحت محاصره که جمعیت آن به 350هزار نفر می‌رسد، دست‌کم 210غیرنظامی که در میان آنها بیش از 50کودک و 42زن نیز به چشم می‌خورد، در حملات هوایی کشته شده‌اند.

عدم صدور مجوز برای رساندن ملزومات پزشکی، حمله به ساختمانهای تحت حفاظت و بمباران غیرنظامیان در غوطه شرقی، ادلب و دمشق باید جنایت جنگی خوانده شود. دفتر حقوق‌بشر سازمان ملل گزارشهایی حاوی تصاویری به دست آورده که نشان‌دهنده احتمال استفاده از گازهای سمی در حمله هوایی به سراکین ادلب در چهارم فوریه است. حملات هوایی هفته اخیر به غوطه شرقی و ادلب یکی از خونین‌ترین دوران این کشور بود. 9مرکز بهداشتی و مراقبت ازجمله 6مرکز در ادلب و 3مرکز دیگر در غوطه شرقی در حملات هوایی هدف قرار گرفته‌اند.

کمیته تحقیقات مستقل سازمان ملل در امور سوریه هفته گذشته از آغاز تحقیقات خود در رابطه با استفاده رژیم اسد از گاز کلر در حمله به ادلب و غوطه‌شرقی خبر داده بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2e1c0184-d9fd-47b7-9833-5284036d1966"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات