728 x 90

یک زندانی در فشافویه بر اثر کرونا جان سپرد

زندان فشافویه
زندان فشافویه

در زندان فشافویه، زندان بزرگ تهران، یک زندانی ۴۴ساله که مشکوک به ابتلا به کرونا بود، جان سپرد. گزارشها حاکیست، کارگزاران جنایتکار رژیم در این زندان از درمان این بیمار و اعزام او به بیمارستان خودداری کردند. این زندانی پس از علائم مشابه کرونا در اثر سرفه‌های شدید جان سپرد. در زمینه ابتلا و درگذشت زندانیان حکومت آخوندی به‌شدت پنهان‌کاری و شیادی می‌کند.

 

در زندان گوهردشت کرج کرونا شیوع پیدا کرده و زندانیان که در وضعیت بهداشتی فاجعه‌باری به‌سر می‌برند، ممنوع‌الملاقات شده‌اند. زندانیان و خانواده‌های آنها به‌شدت نگران هستند.

 

وضعیت نگران‌کننده زندانها همراه با پرده‌پوشی‌ها و اقدامات نمایشی و فریبکارانه رژیم، ضرورت مداخله بین‌المللی و سازمان جهانی بهداشت را ایجاب می‌کند.

 

خانم مریم رجوی، روز چهارشنبه هشدار داد «شیوع ویروس کرونا در زندانهای اوین و گوهردشت یک خطر جدی است. از کمیسر عای حقوق‌بشر و شورای عالی حقوق‌بشر می‌خواهم بی‌درنگ برای حفظ جان و سلامت زندانیان دست به کار شوند و از یک فاجعه بزرگ انسانی ممانعت کنند.

دستورالعمل نمایشی آخوند سرجلاد رئیسی درباره مصون کردن زندانها و زندانیان از ابتلا به ویروس کرونا، فریبکاری و سرپوش در این فاجعه است».

 

زندانهای حکومت آخوندی که با تراکم بالای جمعیت مواجه هستند به‌خاطر امکانات بسیار اندک بهداشتی و رسیدگیهای نازل پزشکی و تغذیه نامناسب، به‌شدت در خطر شیوع بیماری کرونا قرار دارند.

 

اما گزارشها حاکیست که کارگزاران زندانها از درخواست زندانیان برای ایزوله کردن زندانیان مشکوک به کرونا سر باز زده‌اند و به همین خاطر در زندانهای خرم‌آباد و سنندج زندانیان تهدید به اعتصاب غذا کرده‌اند.

یک گزارش از زندان ارومیه حاکیست، مأموران رژیم موجودی ماسکها را از زندان خارج کرده‌اند.

 

این در حالیست که حکومت آخوندی کرونا را دستاویز دستگیری شمار دیگری از هموطنانی که اقدام به افشای پنهان‌کاری رژیم نمودهاند، کرده است و بر شمار زندانیان می‌افزاید. از جمله تاکنون ۱۴۲نفر را در این رابطه دستگیر کرده است.

آخوند جلاد ابراهیم رئیسی، در یک دروغپردازی و فریبکاری وقیحانه دیگر ادعا کرد دستور داده تا حد ممکن در حال حاضر از صدور احکام زندان برای متهمان خودداری کنند.