728 x 90

زمان حمله به رژیم ایران است، مماشات شکست‌خورده است - به‌قلم مایک پنس و مایک پمپئو

مایک پنس و مایک پمپئو
مایک پنس و مایک پمپئو

وال استریت ژورنال در مقاله‌یی به تاریخ پنجشنبه ۱۹بهمن به قلم مایک پنس و مایک پمپئو با محکوم کردن سیاست مماشات با رژیم ایران نوشت: «زمان حمله به رژیم ایران است. آخوندها فقط زبان قدرت را می‌فمهند».
نویسندگان مقاله که معاون رئیس‌جمهور و وزیر خارجه دولت پیشین آمریکا هستند در ادامه با بررسی تحولات در منطقه اضافه می‌کنند: «مماشات شکست‌خورده است. ایالات متحده باید بازدارندگی را در خاورمیانه و جاهای دیگر بازگرداند.
تشدید تجاوزات رژیم ایران به قیمت جان ۳سرباز آمریکایی در اردن تمام شد. این اعمال خشونت‌بار غیرقابل تحمل توسط دولت جلودار حامی تروریسم در جهان دیگر نمی‌تواند بدون مجازات بماند. ایالات متحده باید با یک نمایش قدرت فوری و صریح پاسخ دهد تا بازدارندگی را که نه تنها در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان از بین رفته، بازگرداند».

مقاله در ادامه با برشمردن امتیازهای داده شده در سیاست مماشات به رژیم ایران توسط دولت بایدن می‌نویسد:

- در طول سه سال گذشته، دیپلمات‌های پرزیدنت بایدن بارها پیشنهادات و امتیازاتی به رژیم ایران داده‌اند که تنها رفتار تهاجمی رژیم را جسورتر کرده است. دولت بایدن استراتژی فشار حداکثری دولت ترامپ را لغو کرد، با پرداخت ۶میلیارد دلار باج برای ۵گروگان آمریکایی موافقت کرد، به رژیم ایران اجازه داد تا بیش از هر زمان دیگری نفت به چین صادر کند و نام تروریستی حوثیها را حذف کرد. بدتر از آن، دولت بایدن به تلاش برای احیای توافق هسته‌یی ایران ادامه داده است، که تهران را در مسیر سریع دستیابی به تسلیحات هسته‌یی قرار خواهد داد.

نتیجه این مماشات، جنگ است که از هفتم اکتبر با جنایات حماس علیه اسراییل آغاز می‌شود. در ۴ ماه پس از آن، دولت بایدن با امتناع از پاسخ قاطعانه به تشدید تنشها و حملات ایران، به مماشات متوسل شده است.

- برای حفظ امنیت سربازان و ملت ما، دولت بایدن باید موضع محکم تری در قبال ایران اتخاذ کند.
- آخوندها فقط زبان قدرت را می فهمند
- تنها با بازگشت به فشار حداکثری، ایالات متحده می‌تواند ثبات را به منطقه بازگرداند و به اندازه کافی از جان نیروهای آمریکایی و متحدان ما محافظت کند.
- ارتش ایالات متحده باید اهداف با ارزش ایران از جمله برنامه هسته‌یی، نیروی دریایی و زیرساختهای نفتی تهران را نابود کند. حملات که از قبل اطلاع داده می‌شوند به انبارهای خالی نتیجه‌یی ندارد. مماشات هرگز در تاریخ حتی یک بار هم جواب نداده است و اکنون نیز کارساز نخواهد بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dd526be6-02f7-46a1-98b7-5d2a857f60da"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات