728 x 90

زالی: وضعیت کرونا در تهران نگران‌کننده است

اوجگیری کرونا در تهران
اوجگیری کرونا در تهران

زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران روز سه‌شنبه ۱۷تیرماه با اشاره به روند افزایش‌یابنده کرونا در تهران گفت: شرایط در استان تهران نگران‌کننده و ناپایدار است.
وی که افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تهران او را ناگزیر به اذعان به وخامت اوضاع کرده است افزود: در ۲۴ساعت گذشته تعداد افرادی که در مراکز درمانی استان به‌عنوان مبتلایان جدید بستری شده‌اند به ۵۳۴بیمار می‌رسد که نسبت به روزهای گذشته یکی از بالاترین آمارهای اعلامی است.

علیرضا زالی اضافه کرد: در این مدت ۸۴بیمار نیز در بخشهای مراقبتهای ویژه مراکز درمانی بستری شده‌اند و از کسانی که به بخشهای بهداشتی و درمانی به شکل سرپایی مراجعه کرده‌اند ۸.۵ درصد نیاز به بستری داشته‌اند.
وی به آمار ترخیص‌شده‌ها که ۴۲۰نفر هستند اشاره کرد و گفت: این آمار در تهران نشانگر افزایش تعداد مبتلایان است و شرایط در استان تهران کماکان نگران کننده، بی‌ثبات و ناپایدار است.
زالی افزود: در حال حاضر شرایط جدیدی را تجربه می‌کنیم زیرا هم تعداد مبتلایان افزایش یافته و هم گروه‌های سنی متفاوتی دچار این بیماری شده‌اند.
وی زدن ماسک را که این روزها کارگزاران رژیم روی آن تمرکز کرده‌اند را همه راه‌حل ندانست و گفت: البته باید بدانیم زدن ماسک تمامی مسأله را حل نمی‌کند بلکه ممکن است در افراد یک ایمنی کاذب نیز ایجاد کند.