728 x 90

رویتر:‌ مایک پمپئو مذاکرات خود برای محاصره رژیم ایران را شروع می‌کند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

خبرگزاری رویتر به‌نقل از مقامهای آمریکایی خبر داد: وزیر خارجه آمریکا بعد از بازگشت از مذاکره با کره شمالی گفتگوهایش را برای قانع کردن هم‌پیمانان اروپایی و خاورمیانه‌ای و آسیایی شروع می‌کند تا فشار بر رژیم ایران را افزایش دهند.

واشینگتن امیدوار است که رژیم ایران بعد از بازگرداندن تحریمها و اعمال تحریمهای شدیدتر به خواست آمریکا تن بدهد.

مسؤلین بلندپایه در وزارت‌خارجه آمریکا گفتند گفتگوها در مورد گامهای آینده با انگلستان و فرانسه و آلمان و نیز ژاپن، عراق و اسراییل در جریان است.

یک مسؤل عالی‌رتبه در وزارت‌خارجه آمریکا گفت قرار است مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به همراه برایان هوک سرپرست تیم مذاکره‌کننده در مورد ایران در مرحله اول با کشورهای جهان و سایر شرکایی که با آمریکا منافع مشترک دارند مذاکره کنند.

رویتر افزود: تصمیم ترامپ صحنه‌های بیشتری را برای رویارویی با رژیم ایران باز می‌کند همچنین روابط میان واشینگتن و نزدیک‌ترین هم‌پیمانانش را تیره می‌کند.

آمریکا به شرکتها و کشورهای دیگر مهلتی میان ۹۰روز تا شش ماه داد تا معاملات تجاریشان را با رژیم ایران پایان دهند. کاهش خرید نفت از ایران از جمله خواسته‌های مورد نظر آمریکا است.

برخلاف این امکان که شرکتها می‌توانند از خزانه‌داری آمریکا اجازه بگیرند تا کارهایشان در ایران را بعد از پایان این مهلتها از سر بگیرند، ولی کارشناسان می‌گویند مجازاتهای آمریکا باعث می‌شود که آنها از ایران خارج شوند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f50d14c8-2ff4-4c3c-beb1-d00a062043bc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات