728 x 90

رویترز: پاکستان حملاتی را در داخل ایران علیه اهداف شبه‌نظامیان جدایی‌طلب پاکستان انجام داد

تصویری از مردم پاکستان درباره حمله رژیم ایران به پاکستان - عکس از رویترز
تصویری از مردم پاکستان درباره حمله رژیم ایران به پاکستان - عکس از رویترز

رویترز روز پنجشنبه ۲۸دی نوشت: پاکستان حملاتی را در داخل ایران علیه اهداف شبه‌نظامیان جدایی‌طلب پاکستان انجام داد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی از اسلام‌آباد نوشت: وزارت‌خارجه پاکستان گفت که پاکستان روز پنجشنبه حملاتی را در داخل ایران انجام داد و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب [پاکستانی] را هدف قرار داد. این اقدام دو روز پس از حمله موشکی سپاه پاسداران به خاک پاکستان صورت می‌گیرد.

رویترز افزود: رسانه‌های رژیم ایران می‌گویند چند موشک به روستایی در استان سیستان و بلوچستان که هم مرز با پاکستان است اصابت کرد و سه زن و چهار کودک که همگی غیرایرانی بودند کشته شدند.

وزارت‌خارجه پاکستان در بیانیه‌یی اعلام کرد: «در جریان این عملیات اطلاعاتی تعدادی از تروریستها به هلاکت رسیدند». و آنرا به‌عنوان مجموعه‌یی از حملات نظامی بسیار هماهنگ و هدفمند دقیق علیه مخفیگاههای تروریست‌ها توصیف کرد...

یک منبع اطلاعاتی پاکستان به رویترز گفت که این حملات توسط هواپیماهای نظامی انجام شده است.
این مقام اطلاعاتی در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان، گفت: «نیروهای ما حملاتی را برای هدف قرار دادن شبه‌نظامیان بلوچ در داخل ایران انجام داده‌اند». وی با اشاره به جبهه آزادیبخش بلوچستان که به‌دنبال استقلال برای استان بلوچستان پاکستان است، افزود: ستیزه‌جویان هدف متعلق به BLF هستند.
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5328c539-5850-4186-8411-89b5900de68d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات