728 x 90

ماشین آدمکشی خامنه‌ای برای ممانعت از قیام لحظه‌ای توقف نمی‌کند

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ماشین آدمکشی خامنه‌ای برای ممانعت از قیام لحظه‌ای توقف نمی‌کند

پنجشنبه ۷ اعدام، ۴روز اول خرداد ۱۱ اعدام و اردیبهشت ۱۲۳ اعدام، ادامه انتقال محکومان به اعدام به انفرادی

تجمع اعتراضی خانواده محکومان به اعدام در تهران

 

ماشین اعدام خامنه‌ای برای ایجاد رعب و وحشت و ممانعت از بالا گرفتن قیام بلاوقفه کار می‌کند. دژخیمان پنجشنبه ۴خرداد ۷ زندانی را حلق‌آویز کردند. یک زندانی در ملأعام در مراغه، دو زندانی به‌نام‌های عبدالرسول جمشیدی و قادر بخش دهانی در کرمان، دو زندانی به‌نام‌های مهدی سالاری و محمد دارایی در جیرفت، علی پیری و سعید محمدی‌فر در ارومیه و سنندج حلق‌آویز شدند.

سه‌شنبه ۲خرداد سعید محمدی از هموطنان کرد پس از ۱۲سال حبس در زندان مرکزی کرمانشاه، یک زندانی در زندان بندرعباس و دو زندانی به نام‌های مجید جعفری و هم‌چنین علی طبیب در زندان دستگرد اصفهان حلق‌آویز شدند. در یک اقدام جنایتکارانه دیگر روز سه‌شنبه شعبه یکم دیوانعالی قضاییه خامنه‌ای حکم جنایتکارانه اعدام یکی از زندانیان قیام به‌نام محمد قبادلو را به اتهام هلاکت یکی از مأموران انتظامی رژیم تأیید کرد. دژخیمان خامنه‌ای در اردیبهشت ماه دست‌کم ۱۲۳ زندانی را اعدام کردند.

یکشنبه ۳۱اردیبهشت میلاد بهمن‌زاده زندانی محبوس در زندان تبریز که به اعدام محکوم شده بود پس از انتقال به سلول انفرادی، دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

روز چهارشنبه ۳خرداد جمعی از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام در مقابل قضاییه خامنه‌ای در تهران دست به اعتراض زدند و خواهان توقف حکم اعدام عزیزانشان شدند. روز یکشنبه ۳۱اردیبهشت، جمعی از زندانیان سالن ۲ زندان قزل‌حصار، در اعتراض به اعدامها دست به اعتصاب غذا زدند.

در یک جنایت دیگر روز دوشنبه ١خرداد ایمان همتی، ٣۵ساله، اهل خرم‌آباد بر اثر ضربات باتون و شلیک مستقیم به ناحیه سر، توسط نیروی جنایتکار انتظامی در تهران به‌قتل رسید و چهار هموطن دیگر با شلیک مأموران خامنه‌ای مجروح شدند.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و کشورهای عضو و مراجع مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام فرا می‌خواند. . نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع و سردمداران رژیم در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴ خرداد ۱۴۰۲ (۲۵ می‌۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4d31b055-e639-4205-ba2f-e795b0deea93"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات