728 x 90

رویترز: خامنه‌ای جانشین خمینی اخیراً در سال ۲۰۱۹ گفت فتوای قتل سلمان رشدی غیرقابل برگشت است

حمله به سلمان رشدی در نیویورک
حمله به سلمان رشدی در نیویورک

رویترز درباره حمله به سلمان رشدی نوشت: برخی سازمانهای وابسته به رژیم ایران، جایزه‌ای به ارزش میلیون‌ها دلار برای قتل رشدی جمع‌آوری کرده‌اند. و خامنه‌ای جانشین خمینی به‌عنوان ولی‌فقیه، اخیراً در سال۲۰۱۹ گفت که این فتوا "غیرقابل برگشت" است.

خبرگزاری رویترز روز ۲۱مرداد در گزارش خود نوشت: خبرگزاری نیمه رسمی ایران و سایر خبرگزاریها در سال۲۰۱۶ این مبلغ جایزه را با اهدای ۶۰۰هزار دلاری بیشتر کردند. فارس در گزارش خود از حمله روز جمعه، رشدی را مرتد نامید که «به پیامبر توهین کرد».

سلمان رشدی پس از مورد ضرب چاقو قرار گرفتن در نیویورک زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار گرفته است.

به‌گفته پلیس، سلمان رشدی، روز جمعه در یک سخنرانی در ایالت نیویورک روی صحنه مورد اصابت چاقو به گردن و بالاتنه‌اش قرار گرفت و با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شد.

پس از ساعتها عمل جراحی پس از حمله، رشدی عصر جمعه زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار گرفته و قادر به صحبت کردن نبود. این حمله توسط نویسندگان و سیاستمداران سراسر جهان به‌عنوان تجاوز به آزادی بیان محکوم شد.

اندرو ویلی، نماینده ادبی وی در ایمیلی نوشت: «خبر خوبی نیست. سلمان احتمالاً یک چشمش را از دست خواهد داد، اعصاب بازویش قطع شده و کبدش آسیب دیده است».

رشدی ۷۵ساله برای سخنرانی آماده می‌شد، مردی به شتاب به صحنه رفت و به سمت وی هجوم برد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، این حادثه را «وحشتناک» توصیف کرد. او در توئیتر نوشت: «ما از شهروندان خوب و اولین کسانی که برای کمک به او به‌سرعت واکنش نشان دادند سپاسگزاریم»... .

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/63222c40-3fc9-4107-86f5-e59e3083001e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات